همزمان با هشدارهای مکرر مسئولان درمانی مختلف در آمریکا درباره افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در این کشور، شمار ابتلای روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است. 

برآوردهای دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع، ۶۵۰۹۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۱۰۶۴ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۴،۰۳۴،۸۷۸ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۱۴۴،۲۴۲ تن افزایش یافت.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز مقداری از شمار مبتلایان و جان‌باختگان اعلام شده در وبگاه «وُرلداُمتر» کمتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی برخی ایالت‌های آمریکا از جمله نیویورک به «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری» این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی‌شود.

بر اساس آماری این وبگاه اما تا کنون ۴،۱۶۹،۹۹۱ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا شده و ۱۴۷،۳۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش‌بینی‌ها و مدل‌سازی‌های مؤسسه «مطالعات و ارزیابی‌های بهداشتی» در دانشگاه واشنگتن نشان می‌دهد تا ماه نوامبر (آبان) شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به حدود ۲۱۰ هزار نفر می‌رسد.

این در حالی است که سازمان سی‌دی‌سی روز سه‌شنبه اعلام کرد نتایج تست پادتن ویروس کرونا در حد فاصل اواخر ماه مارس تا اوایل ماه می نشان می‌دهد، شمار مبتلایان این ویروس در آمریکا شاید ۱۰ برابر آمارهای رسمی باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند