تبلیغات منفی متعددی که این روزها در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی بر ضد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا منتشر می‌شود، در نگاه اول کار رقبای دموکرات رئیس جمهور آمریکا به نظر می‌رسد، اما این تبلیغات در واقع کار برخی استراتژیست‌های مهم حزب جمهوری خواه آمریکا است که از عملکرد ترامپ به هیچ وجه رضایت ندارند و او را مایه شرمساری آمریکا می‌دانند. این گروه که عمدتا از استراتژیست‌های حزب جمهوری خواه تشکیل شده است، تصمیم گرفته اند با دونالد ترامپ در میدان جنگ خود ترامپ یعنی توئیتر مبارزه کنند.

تبلیغات ضدترامپ در توئیتر توسط برخی گروه‌ها از جمله لینکلن پراجکت که اعضای آن را استراتژیست‌های برجسته جمهوری خواه تشکیل می‌دهند در ماه‌های اخیر میلیون‌ها بازدید کننده داشته است. در این تبلیغات دونالد ترامپ به سهل انگاری و جدی نگرفتن بحران کووید ۱۹ و مدیریت بد این بحران که به قربانی شدن شمار زیادی از شهروندان آمریکا انجامیده، متهم شده است.

استیو اشمید از موسسان لینکلن پراجکت می‌گوید مطالب و فیلم‌هایی که ما منتشر می‌کنیم تاثیر زیادی روی افرادی دارد که به انتظار شکست ترامپ نشسته اند. اشمید پیش از این استراتژیست ستاد تبلیغاتی جرج بوش، جان مک کین و آرنولد شوارتزنگر بوده است. وی اکنون به اتفاق شماری از همفکران خود تلاش می‌کند به هر قیمتی که شده زمینه شکست دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا فراهم کند چرا که از نظر او دونالد ترامپ بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است. وی می گوید: ترامپ فردی نفرت انگیز، بی کفایت و شرور است که با گفتار و رفتار خود برای آمریکا و آمریکایی‌ها شرمساری به بار می‌آورد؛ بنابراین چهار سال ریاست جمهوری آمریکا برای او کافی است و وقت آن رسیه است که از صحنه برکنار شود.

این استراتژیست جمهوری خواه می‌گوید هدف ما فقط شکست دادن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آینده نیست بلکه ریشه کن کردن پدیده ترامپیسم و پایان دادن به ملی گرایی افراطی سفیدپوستان و برتری طلبی آنهاست.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند