کتاب «یار کجاست»، نوشته رحیم مخدومی و نشر انتشارات رسول آفتاب، کتابی است که توجه مقام معظم رهبری را جلب کرد، به نحوی که ایشان درخصوص کتاب مذکور هم سخنانی را ایراد فرمود و هم تقریظ زیبایی نوشت.


مقام معظم رهبری در دیدار نویسندگان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در تاریخ ۲ /۳ /۱۳۷۷ فرمودند:

«انصافاً شما سفرنامه‌های حج خیلی خوبی را منتشر کرده‌اید. شما هرچه سفرنامه­ حج منتشر کرده‌اید، من خوانده‌ام. یعنی یکی از دلخوشی‌های من در فصل حج، خواندن سفرنامه­ حج است. نوشته­ ایشان (رحیم مخدومی) را هم خواندم. بسیار خوب نوشته است. من تقریظ قشنگی هم در پشت آن، برای ایشان نوشتم. اتفاقاً همین چند روز قبل از این، تصادفاً چشمم به آن افتاد ... انسان لذت می‌برد وقتی می­‌بیند که چنین استعدادهایی هست، به این خوبی دارد می­‌نویسد؛ زبان قوی، خیال خوب، تصویر قشنگ و جابه­‌جا نکته‌های ظریفِ طنزگونه­ خوب. به این‌ها باید اهمیت داد.»

و، اما تقریظ قشنگی که مقام معظم رهبری به آن اشاره می‌فرمایند از این قرار است:

بار دیگر موسم حج شد و وقت انس و معاشقه­ من با سفرنامه‌های حج، دودکبابی به ضرورت، با مصداقی از «وصف‌العیش، نصف العیش»؛ و «ماشاءالله کان». اما بی‌شک این یکی از بهترین سفرنامه­‌های حج است که من خوانده­‌ام. اگر نگویم بهترین؛ لطیف، پرنکته، ژرف‌نگر، با روح، موعظه‌آمیز، گویا و همراه با هنرمندی‌های ادیبانه و نگارش؛ از قبیل زیبایی قلم، همراهی طنز، اشتمال بر تصویر، آمیختگی به خیال؛ بعضی جاها از این جهت مثل شعر است... خلاصه اینکه، نوشته زیبا و شیرینی است... مرا دو، سه روزی در هنگام بیداری­‌های کوتاه پیش از خواب، مست و دلاویز خود ساخت.

کتاب «یار کجاست» نوشته رحیم مخدومی در آستانه ذیحجه به چاپ پنجم رسیده است.
این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند