به نوشته روزنامه دیلی میل؛ پلوسی به شبکه ام اس ان بی سی گفت: ترامپ خواهد رفت چه بداند و چه نداند. زیرا روند انتخاب رئیس جمهوری به فردی که اکنون کاخ سفید را اشغال کرده است، وابسته نیست.

 وی افزود: روند انتخاب رئیس جمهوری هیچ ارتباطی به اینکه فرد به خصوصی تصور می کند که «ترک کاخ سفید را دوست ندارد»، نداشته و ترامپ باید از آنجا گندزدایی شود.

ستاد انتخاباتی جو بایدن نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نیز گفت که دولت ایالات متحده کاملا از توانایی بیرون راندن خلافکاران از کاخ سفید برخوردار است.

ترامپ در مصاحبه ها و پیام های توئیتری، بارها رای گیری غیرحضوری از طریق پست الکترونیک را موجب تقلب در انتخابات دانسته و از اعلان پذیرش قطعی نتایج انتخابات آتی خودداری کرده و گفته بود که باید این موضوع را بررسی کند. ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ نیز از گفتن اینکه قطعا نتایج آن را خواهد پذیرفت، خودداری کرده بود.

پلوسی این سخنان را یک روز پس از آن بیان کرد که ترامپ در گفت و گو با کریس والاس مجری شبکه فاکس نیوز، از پذیرش قطعی نتایج انتخابات نوامبر (۱۳ آبان) خودداری کرد.

 پلوسی به ام اس ان بی سی گفت: واقعیت این است که (ترامپ) چه تصمیم خود را گرفته باشد، یا نه، باید برود.

بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، میزان محبوبیت بایدن در فاصله حدود سه ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آتی و هم زمان با اعتراض های مدنی به نژادپرستی و تبعیض نژادی و عملکرد ضعیف دولت در رویارویی با همه گیری کرونا، دستکم با ۱۵ امتیاز در جایگاهی بالاتر از ترامپ قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند