بنابر اعلام خبرگزاری سوریه(سانا)"نزار یازجی" وزیر بهداشت سوریه اعلام کرد که به زودی فرودگاه های این کشور از جمله فرودگاه بین المللی دمشق بازگشایی خواهد شد.

یازجی در این باره گفت: مطالعات و بررسی های فشرده ای به منظور بازگشایی فرودگاه های کشور در حال انجام است.تلاش می شود تا مکانیزم های بهداشتی ویژه ای برای تشخیص ویروس کرونا در فرودگاه های کشور اعمال شود. 

وی در جمع خبرنگاران سوری افزود: دیگر بیش از این نمی توانیم اجازه دهیم که آثار سوء ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش های اقتصادی و خدمات دهی کشور خودنمایی کند. باید با پایبندی به اصول دقیق فردی و اجتماعی بهداشتی حلقه محاصره را شکسته و از شیوع این ویروس در بهترین صورت آن جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت سوریه در ادامه توضیح داد: از فردا ۴ مرکز پیشگیری و تشخیص شیوع ویروس کرونا در فرودگاه ها آغاز به کار خواهند کرد تا سلامت جسمی مسافران پروازهای خارجی به دقت بررسی شود. پس از آن گواهینامه ای نیزبه منظور تایید سلامت آنان به مسئولان کشورهای خارجی پذیرای مسافران سوری ارائه خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت مسافران سوری که قصد بازگشت به کشورشان را دارند، تصریح کرد: تلاش ها برای بازگرداندن شهروندان سوری که قصد بازگشت به کشورشان را دارند، ادامه دارد این روند با توجه به آمادگی های بهداشتی و درمانی سوریه در راستای قرنطینه و یا درمان مسافران انجام می شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند