رویترز گزارش داد، به‌دنبال تقویت ارزش دلار قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت اما نگرانی‌ها در مورد افزایش شیوع کرونا و تأثیر آن بر اقتصاد جهانی سبب شد اشتها برای خرید طلا همچنان بالا باقی بماند و قیمت فلز زرد در بالای ۱۸۰۰ دلار حفظ شود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۸۰۸ دلار رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۰۴ درصد افت به ۱۸۰۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مایکل مک‌کارتی تحلیلگر مؤسسه سی‌ام‌سی مارکتس در این باره گفت: «شواهدی فنی وجود دارد که دلار آمریکا ممکن است تقویت شود و احتمالاً به همین دلیل تجار در بازار طلا تا حدودی قیمت‌ها را پایین آورده‌اند.»

وی افزود: «تردیدی نیست که ما در یک دوره میان‌مدت افزایشی در بازار طلا قرار داریم. به‌نظر می‌رسد که بخشی از سرمایه گذاران هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که روند ترمیم یک‌باره اقتصادی آغاز شده است.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز شاهد ۰.۲ درصد رشد بود و سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است و این مسئله نگرانی‌ها در مورد روند ترمیم اقتصاد جهانی را شدت بخشیده است. تعداد مبتلایان به کرونا از مرز ۱۴ میلیون نفر عبور کرده است.

آمارهای جدید از اقتصاد ژاپن نشان می‌دهد که میزان صادرات این کشور در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶.۲ درصد کاهش یافته است. بازارها همچنین به‌دقت نشست اتحادیه اروپا را دنبال می‌کنند تا ببینند رهبران اروپایی چه تصمیمی در مورد بسته ترمیمی ۷۰میلیارد یورویی اتخاذ می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند