فریبا گودرزی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور پرداخت و گفت: برای امروز استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات استان البرز انتظار بارش‌های پراکنده را داریم. فردا هم علاوه بر این مناطق در آذربایجان شرقی و غربی این بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده در جنوب کشورمان، ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات زاگرس، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، لرستان، مرکزی، غرب اصفهان و قم با رشد ابر، رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق در کنار وزش شدید باد روبه‌رو هستیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: از روز یکشنبه تا روز سه‌شنبه در اکثر مناطق کشورمان آسمانی صاف را خواهیم داشت که با افزایش ۳ تا ۶ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشورمان همراه خواهند بود.

وی ادامه داد: در چند روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش شدید باد را داریم که در مناطق مستعد می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.

این کارشناس تصریح کرد: تهران نیز امروز آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری دارد که با وزش باد همراه است.

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: بیشینه دمای امروز به ۳۳ درجه سانتیگراد می‌رسد و البته باید به این مساله اشاره کرد که تهران در روزهای آتی با افزایش دما مواجه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند