کمیته ملی المپیک در نظر دارد در پایان هر ماه از تندیس پنج قهرمان المپیک و یک پارالمپیک رونمایی کند. حتی برنامه ریزی برای اینکه هر ماه از کدام  مدال آوران تجلیل شود نیز انجام گرفته است. از آنجا که شیوع ویروس کرونا دوباره شدت پیدا کرده و حتی تست پنج نفر از کارکنان کمیته هم مثبت شده است، بنابراین کمیته ملی المپیک هم فعلا باید  قید برگزاری این مراسم را بزند.

سید محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا مراسم رونمایی از تندیس قهرمانان المپیک و پارالمپیک برگزار می شود یا خیر، گفت: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بخشنامه ای ابلاغ کرده مبنی براینکه برگزاری مراسم و همایش ها تا پایان تیرماه لغو شود و با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد تمدید شود. موزه ها نیز به دستور وزارت میراث فرهنگی تعطیل هستند. از طرفی افرادی که باید دعوت کنیم اکثرا سن بالایی دارند و حتی اگر بخواهیم مراسمی با حداقل نفرات برگزار کنیم هم حدود ۵۰ نفر خواهند شد از این رو فعلا امکان برگزاری مراسم نیست.

 او ادامه داد: قرار بود در پایان تیر ماه از تندیس مرحوم جعفر سلماسی، سید علی اکبر حیدری، محمد علی صنعت کاران،محمد نصیری ،عبدالله موحد به همراه تندیس سیامند رحمان که ما ساخته ایم و شهید ابراهیم هادی رونمایی شود که تندیس ها آماده شده اند. در واقع از هر لحاظ برای برگزاری مراسم آماده هستیم و شرایط از لحاظ شیوع ویروس کرونا مساعد شود، دوباره مراسم رونمایی از تندیس قهرمانان المپیک و پار المپیک را برگزار خواهیم کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند