محمدرضا مهدوی بازیکن پیشین تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران درخصوص تغییر و تحولات متعددی که روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری صورت می‌گیرد اظهار داشت: اولین بهانه‌ای که تیم‌ها می‌توانند بیاورند، ویروس کرونا است. چرا که اوضاع اقتصادی خراب و این معضل گریبان‌گیر همه تیم‌ها شده است. درحال حاضر تعصب به لباس و باشگاه هم متزلزل شده و این بحث نیز دلیلش مسائل مالی می‌تواند باشد. از این موضوع نباید به راحتی گذشت.

سرخابی‌ها هم مشکلات مالی زیادی دارند

او ادامه داد: در فوتبال ایران و در همه لیگ‌ها و تیم‌های پایه هم این موضوع مشهود است. حتی ٢ باشگاه استقلال و پرسپولیس هم در حال حاضر حدود ٢٠٠ میلیارد بدهی دارند. تیم‌های خوبی هم مثل سپاهان، ذوب‌آهن و فولاد تقریبا چنین مشکلاتی را ندارند و اگر مشکلاتی هم دارند به‌خاطر بی‌تدبیری مدیرانشان بوده است.

سپاهان و فولاد ثبات مدیریتی دارند

مهدوی گفت: مربیان این تیم‌ها ثابت و بدون تغییر بوده‌اند. اگر هم تغییری در این تیم‌ها وجود داشته به‌خاطر خواست خود مربیان بوده است. فولاد با نکونام و سپاهان با قلعه‌نویی ادامه همکاری می‌دهند چرا که در این باشگاه‌ها ثبات مدیریتی وجود دارد. در پرسپولیس هم چنین ثباتی وجود داشت، اما به دلایل دیگری مربی این تیم ماندنی نشد.

مهدوی: در فوتبال مدیر ورزشی نداریم/ بهتر است لیگ امسال را برای همیشه نادیده بگیریم

فوتبالِ حرفه‌ای و مدیران ورزشی نداریم

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: متاسفانه در فوتبال ما اتفاقاتی رخ می‌دهد که فقط به نداشتن پول ارتباط پیدا می‌کند. در حال حاضر فوتبالِ حرفه‌ای و مدیران ورزشی نداریم.

کشورهای عربی با پولشان مدیر ورزشی خوب هم اضافه کرده اند

مهدوی با اشاره به تغییرات زیاد در کادر فنی تیم‌های کشور‌های عربی در سالیان گذشته تصریح کرد: کشور‌های عربی طی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی در فوتبال داشته اند و در گذشته به ‌خاطر متمول بودنشان، هر کسی را که می‌خواستند، برکنار می‌کردند. آن‌ها در گذشته مدیر ورزشی نداشتند و این موضوع فقط مربوط به سالیان گذشته می‌شود. اگر دقت کنیم متوجه پیشرفت محسوس کشور‌های عربی در این زمینه می‌شویم و شاهد فوتبال حرفه‌ای در این کشور‌ها هستیم. آن‌ها با پولی که دارند، حالا مدیر خوب ورزشی هم اضافه کرده‌اند.

مربیان باید ساکشان روی دوششان باشد

عضو کادر فنی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران افزود: تغییرات زیاد در کادر فنی تیم‌های ایرانی بی‌سابقه بوده است. اما باید بدانیم اساساً لیگ ما در همه بخش‌ها بی‌سابقه است. تاسف می‌خورم وقتی می‌بینم که بازیکنان ایرانی دچار کرونا می‌شوند. کیفیت کاری فوتبالیست‌ها به خاطر همین ویروس پایین آمده است. تمام این‌ها به دلیل وجود دلهره برای آن‌ها است. این دلهره برای همه مربیان هم وجود دارد. ما مربیان همیشه ساکمان روی دوشمان است. یعنی باید آماده هر اتفاقی باشیم و به جایی دل نمی‌بندیم. ثبات درست و حسابی در فوتبال ایران وجود ندارد. در ایران، از ٨٠ میلیون نفر، ٧۵ میلیون علاقه‌مند به فوتبال داریم. همان ۵ میلیون نفر هم شاید خودشان خبر ندارند که به فوتبال علاقه دارند. ورزش‌های دیگری هم وجود دارد، اما معضلات فوتبال بیشتر است.

مهدوی: در فوتبال مدیر ورزشی نداریم/ بهتر است لیگ امسال را برای همیشه نادیده بگیریم

 

بهتر است لیگ امسال را برای همیشه نادیده بگیریم

او بیان کرد: فکر می‌کنم اگر لیگ امسال را برای همیشه نادیده بگیریم، خیلی بهتر است. یکی از مربیان به خاطر رای فدراسیون از هدایت تیمش استعفا داده است. یکی دیگر به‌خاطر پول از تیمش رفته و یکی دیگر به خاطر کدورت با مدیران تیمش. اما تا وقتی که پول و ثبات مدیریتی نباشد، این اتفاقات بازهم رخ می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند