محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی گفت: امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالمگیر کرونا بیش از هرزمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده است باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی فرهنگی و انسانی بیش از هرزمان در این مرز و بوم دست یاری به سوی یکدیگر دراز کنیم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم.

در متن پیام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده است: دست یابی به عدالت و رفاه رویای دیرین همه انسانها بوده است. یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی هم تامین عدالت اجتماعی، ریشه کن کردن فقر و تولید ثروت برای بهره‌مندی همگان از رفاه نسبی بوده است، اما همانگونه که مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کردهاند در مسیر تحقق عدالت اجتماعی کم کاری داشتهایم. برای تحقق این هدف امروز بیش از هر زمان به انسجام، همدلی و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق همه ابعاد عدالت اجتماعی نیاز داریم، باید با شکل گیری یک ائتلاف فراگیر " همه با هم بودن " همه تلاش و همت خود را به کارگیریم که کاستیها و بی عدالتیها را نسبت به اقشار دارای معلولیت، آسیب دیدگان اجتماعی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کارو خیابانی، کودکان بد و بی سرپرست، سالمندان (بویژه سالمندان تنها) و همه آنها که تحت پوشش سازمان خیرخواه و انسان دوست بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی هستند بزدائیم. 

در ادامه این متن بیان شده است: ما امروز و در زمانی که شیوع ویروس منحوس و عالمگیر کرونا بیش از هرزمان دیگر سایه شوم فقر را نه در ایران بلکه در سراسر جهان گسترش داده است باید همدلانه و با تکیه به باورهای دینی فرهنگی و انسانی بیش از هر زمان در این مرز و بوم دست یاری به سوی یکدیگر دراز کنیم و یک جنبش فراگیر برای کمک به یکدیگر شکل دهیم. همینجا باید بیان کنم که هم فرهنگ دینی ما و هم رویکردهای نوین جهانی در حوزه رفاه و تامین اجتماعی بر این نکته مهم تاکید دارند که در ارائه کمک و مددرسانی باید احترام، شان و عزت نفس کمک شوندگان حفظ شود.

شریعتمداری نوشته است: باور من  این است که برای یک سازمان مشارکت محور نظیر سازمان بهزیستی اجرای دقیق ماموریت ها  مخصوصا جلب مشارکت خیرین، فعالین مدنی و همه انسان دوستانی که دل در گرو کمک به همنوع دارند جز از ارتقاء اعتماد عمومی  برقراری گفت و گوی اجتماعی، تسهیل فعالیت موسسات خیریه ، کارآمد سازی وچابک سازی سازمان بهره مند از روشهای نوین و البته استقرار اصل اعتماد ساز و فساد ستیز شفافیت در همه اجزاء عملکرد، شفافیت در فرایندها، شفافیت در جذب و ارائه کمکهای مادی و غیر مادی، امکان پذیر نیست و این همان رویکرد و مسیری است که از بدو ورود در وزرات تعاون کار ورفاه اجتماعی برای سازمان بهزیستی ترسیم و بر آن پافشاری کردم. 

شریعتمداری در ادامه این نامه آورده است: خوشبختانه امروز پس از یکسال با حضور مدیری جوان و کارامد در راس این سازمان و همراهی همکاران بادانش ، کم توقع و دلسوز این سازمان گامهای بسیار خوبی در این خصوص برداشته شده است. در پایان فرارسیدن هفته بهزیستی را فرصتی می دانم که نه تنها به همه همکاران خوبم در این سازمان دست مریزادو خدا قوت بگویم، بلکه از همه ایرانیان انسان دوست،  خیرخواه دعوت کنم که سازمان بهزیستی کشور را برای رسیدن به ماموریتهای انساندوستانه ای که برعهده دارد  کمک ویاری دهند چرا که امیدبخش ترین بخش از زندگی ما کمک به این نجیب ترین اقشار جامعه است.  

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند