از روز گذشته شایعاتی درباره درگیری لفظی رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه سران قوا، در فضای رسانه ای مطرح شد. شایعه ای که به سرعت از سوی علی ربیعی، سخنگوی دولت تکذیب شد. ربیعی در رشته‌ توئیتی نوشت:«  باکمال ناباوری خبری جعلی از جلسه سران قوا دیدم . دیروز از ابتدا تا انتهای جلسه حضور داشته و تمام مذاکرات را نوشته‌ام.  ۱۵ نفر از سه قوه در آن جلسه بودیم، حتی یک کلمه از این خبر کذب صحت ندارد.» حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مجلس نیز که در این جلسه حضور داشت با تکذیب این شایعات گفت فضای جلسه صمیمی و بدون دلخوری یا دلسردی بود.

حال امروز، رئیس جمهور در جلسه هئیت دولت، هرچند غیرمستقیم اما  به صورت روشن پاسخ شایعات را داد. روحانی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم، خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان ملت سخنرانی بسیار مهمی را ایراد کردند که من می خواهم اینگونه از آن برداشت کنم که مقام معظم رهبری مثل همیشه در این شرایط سختی که ما در آن قرارگرفتیم راه حل را انسجام، وحدت، تعاون و دست هم گرفتن دیدند.

روحانی در ادامه با بیان آنکه همه ما می دانیم که در کشور ما طبق قانون اساسی تفکیک قوا داریم و سه قوه به نوعی در فعالیت خودشان در چارچوب قانون اساسی استقلال دارند اما این تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض قوا نیست، گفت: از سوی دیگر به معنای اهداف مستقل نیز نیست. قوای سه گانه هر کدام وظایفی دارند و وظایف خود را انجام می دهند اما هدف همه آنها یکی است که خدمت به مردم است. همه قوای سه گانه به تعبیر شهید مدرس نوکر مردم هستند. حتی به تعبیر شهید مدرس، انبیاء نیز برای نوکری مردم آمده بودند. آنها نیز مبعوث شدند کهبه مردم خدمت کنند و کار دیگری نداشتند. آنها برای هدایت و کمک به مردم آمده بودند.

رئیس جمهور ادامه داد: همه قوای سه گانه باید مسابقه برای نوکری مردم بگذارند نه چیز دیگر. اعمال و رفتار ما باید در جهت یاری مردم باشد. در این شرایطی که مردم در سختی قرار دارند. مردم از ما توقع ندارند، این تریبون‌ها را آنها در اختیار ما قرار داده‌اند. اگر امروز تریبونی در اختیار من و نمایندگان مجلس است، مردم به امانت در اختیار ما قرار داده اند. این تریبون ها برای این است که درد مردم و مشکلات مردم از آن گفته شود.

همچنین روحانی با بیان آنکه این تریبون‌ها برای آن است که درد و مشکل مردم را تبیین و برای آنها راه حل پیدا کنیم و در مقابل دشمنِ مردم بایستیم و مقاومت کنیم، تصریح کرد: نباید از تریبون برای مبارزات انتخاباتی و جناحی استفاده کنیم، مردم چنین اجازه‌ای به ما ندادند. در جلسه با روسای دو قوه یک بیان داریم و یک هدف را تبیین می‌کنیم. ما باز هم به عنوان دولت دست دوستی به سوی دو قوه دیگر دراز می کنیم. افتخار ما این است که به مردم خدمت می‌کنیم.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی هم در گفتگوی شب گذشته خود با شبکه یک سیما، با اشاره به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا، گفت: نسبت به نابسامانی در بازار ارز اشکالاتی است، در همان جلسه مطرح شد که به جمع‌بندی خوبی رسیدیم قرار شد دولت در کوتاهترین زمان یعنی در چند روز آینده این کار انجام شود و هر دو قوا با هم اتفاق نظر داشتیم که در خدمت دولت باشیم که این کار کارشناسی که دارد انجام می شود انجام شود، اگر آن را اجرایی کنیم می‌توانیم ثبات را در بازار ارز داشته باشیم.

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند