رضا گروسی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین در این خصوص گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا بخشی از بنگاه‌های اقتصادی که شامل ۱۴رسته شغلی و بیش از ۵۰۰ زیر رسته میباشد مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند.

او بیان کرد: در این راستا این اداره کل ضمن اقدامات لازم شامل ابلاغ دستورالعمل پرداخت تسهیلات کرونا به کلیه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل و تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی با دستگاه‌های اجرایی و بانک های عامل و اطلاع رسانی کامل در رسانه های محلی در خصوص پرداخت تسهیلات کرونا پیگیری های لازم به عمل آمد.

گروسی در ادامه تصریح کرد: تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا کارفرمایان و خویش فرمایان برای برخورداری از این تسهیلات با توجه به تمدید پرداخت تسهیلات کرونا باید به سامانه‌کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و در این سامانه ثبت نام کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین افزود: از آنجا که پرداخت تسهیلات کرونا صرفاً با اقدامات دستگاه اجرایی و پرداخت توسط بانک‌های عامل میسر می شود لذا تاکنون بیش از ۴۶۲۳پرونده برای اشتغال ۸۰۶۳نفر به مبلغ ۷۸۹میلیارد ریال به بانک‌های عامل ارسال شده است که در این میان بانک های عامل با پرداخت ۶۵۸ میلیونریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا تسهیلات پرداخت کرده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند