مازندران که در فروردین ماه امسال در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته بود پس از گذر از این شرایط و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها تعطیلات خرداد ماه موجب شد دوباره خاطره تلخ کرونایی در مازندران تکرار شود و مازندران در وضعیت هشدار کرونایی قرار گرفت.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: همین مدت تعداد ۸۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۷۶۰ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مسؤول با تاکید بر نظارت شدید بر اماکن و جدیت در تعطیلی واحدهای متخلف، خاطرنشان کرد: در صورت عدم کنترل وضعیت کنونی افزایش شیوع بیماری کرونا ، مجبور هستیم به سمت قرنطینه و برگرداندن محدودیت‌های بیشتر حرکت کنیم.

موسوی یادآور شد: استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌تواند در کاهش ابتلای افراد به کووید ۱۹ بسیار موثر است.

وی در پایان گفت: باید از حضور در هرگونه مکان تجمع مانند بازار هفتگی، مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، مراسم عروسی و عزا و مراسم تشییع پرهیز کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند