«علیرضا دبیر» در یک برنامه تلویزیونی با اعلام این خبر اظهار داشت: روزی که اعلام شد صاحبان مدال‌های طلا و نقره المپیک ۲۰۱۲، دوپینگی هستند، پیگیری‌ها را شروع کردیم زیرا این مدال به ورزش و مردم ایران تعلق دارد.  

رییس فدراسیون کشتی گفت: موضوع طلای کمیل قاسمی از اسفندماه قطعی شده است و من نمی‌خواستم تا برگزاری جلسه هیات اجرایی IOC در این باره صحبت کنم و می‌خواستم حرف‌ها را بعد از آن جلسه بگویم ولی آنقدر تهمت زدند و غیبت کردند که مجبور به پاسخگویی شدم.

دبیر با اشاره به قطعیت طلای کمیل قاسمی افزود: اتفاقا در روسیه و در دیدار با مامیاشویلی هم در این مورد بحث جدی‌ میان ما صورت گرفت. ما گفتیم جنگی با شما نداریم. شما هم تلاش‌تان را بکنید، ما هم تلاش می‌کنیم. می‌دانستیم پروسه‌ای طولانی در پیش است. قبلا قانونی در این مورد وجود نداشت که اگر هر دو نفر اول و دوم المپیک دوپینگ‌شان مثبت شود، تکلیف مدال طلا چه می‌شود. آن روز که داد می‌زدیم ای‌کاش این کرسی هیات رییسه اتحادیه جهانی را اینقدر راحت از دست نمی‌دادیم، برای همین بود، اما خدا به ما لطف کرد و IOC نامه مستقیم به اتحادیه جهانی زد، چون هم ما و هم روس‌ها به دنبال این طلای المپیک بودیم.

وی گفت: هیات رییسه کمیته بین‌المللی المپیک هم اعلام کرد چنانچه نفرات اول و دوم یک وزن المپیک دوپینگ‌شان قطعی شود، نفرات سوم مشترک صاحب مدال طلای المپیک و نفرات پنجم هم صاحب برنز مشترک می‌شوند. این موضوع در اسفندماه تمام شد و منتظر تشکیل جلسه هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک در این خصوص هستیم که تا امروز به خاطر کرونا تشکیل نشده است.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند