ویروس کرونا این روزها افسار پاره کرده است و بیش از گذشته قربانی می گیرد،‌ امروز باز هم آمار قربانیان کرونا در کشور رکورد زد، ۲۲۱  نفر از هموطنان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت  مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید و تاکنون یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۸۰۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 همانند روز‌های گذشته استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر،کرمانشاه،کردستان، ایلام، آذربایجان‌های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز و استان‌های تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

 در طول ۶ روز گذشته، یک میلیون نفر به مجموع مبتلایان کووید۱۹ در دنیا افزوده شد و شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرد و این نشان دهنده روند افزایشی شیوع و ابتلا به این بیماری در همه کشور‌های جهان است.

در شرایط کنونی که شیوع کرونا و میزان مرگ و میر بیشتر شده است، باید زدن ماسک، ‌رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در اجتماعات و محل های پرخطر را مورد توجه قرار داد.

در تصویر زیر می توانید اماکن پرخطر و کم خطر از نظر احتمال آلودگی به کرونا مشخص شده است که می تواند در شرایط کنونی بسیار کمک کننده باشد.

خطر انتقال کرونا در اماکن مختلف چقدر است؟

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند