طی چند روز اخیر در شهر کنگان حوادثی از قبیل سرقت رخ‌داده است که نگرانی‌هایی برای شهروندان ایجاد کرده است. برخی از افراد از این فرصت استفاده کرده و برای تشویش اذهان عمومی اقدام به نشر اکاذیب و شایعه‌پراکنی کردند.

امروز فایل صوتی در فضای مجازی مبنی بر سرقت از منازل در شهر کنگان با استفاده از اسلحه منتشرشده است که موجب شد خبرنگار خبرگزاری فارس پیگیر صحت یا کذب این ماجرا شود.

سرهنگ رهام رضایی ضمن تکذیب محتوای این فایل صوتی، اظهار داشت: هیچ‌گونه سرقت مسلحانه با روش تماس با صاحب‌منزل و ورود با تهدید به داخل منزل صورت نگرفته و این موضوع صحت ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان افزود: طی روزهای گذشته چند سرقت عادی در این شهرستان به وقوع پیوسته که پلیس با استفاده از آثار و سرنخ‌های به‌جای مانده درصحنه‌های سرقت در حال پیگیری برای شناسایی و دستگیری سارقان می‌باشد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه انتشار این فایل صوتی باعث تشویش اذهان عمومی شده است، گفت: کارشناسان پلیس فتا در حال شناسایی و دستگیری عامل انتشار این فایل صوتی در فضای مجازی هستند. 

رضایی در خصوص توقیف خودروی چهار میلیاردی در بوشهر اظهار داشت: مأموران پلیس‌راه کنگان- بوشهردر محور خروجی این شهرستان، حین کنترل وسایل نقلیه عبوری، به یک دستگاه خودرو بنز اس ۵۰۰ مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان کنگان افزود: مأموران با توجه به اینکه راننده از ارائه مدارک خودرو و هویتی خود امتناع کرده، خودرو را توقیف و به پارکینگ انتقال دادند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با استعلام به‌عمل‌آمده از سامانه شماره‌گذاری، مشخص شد خودرو توقیف‌شده فاقد سابقه می‌باشد و پلاک نصب‌شده بر روی خودرو نیز جعلی بوده و متعلق به یک خودرو دیگر است.

سرهنگ رضایی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی خودرو کشف‌شده را ۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند تصریح کرد: در همین ارتباط یک متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند