مقام‌ها و رسانه‌های رژیم صهیونیستی ادعا کردند که این رژیم صبح امروز دوشنبه یک ماهواره جاسوسی را با هدف «نگاه و رصد کردن به سراسر خاورمیانه» به فضا پرتاب کردند.

به نوشته «تایمز اسراییل»، رژیم صهیونیستی از پرتاب ماهواره جاسوسی «اوفک ۱۶» به فضا خبر داد و وزیر جنگ در بیانیه‌ای پرتاب این ماهواره را «دستاوردی بزرگ برای صنایع دفاعی» این رژیم توصیف کرد.

این رسانه ضمن تمجید از قابلیت رژیم صهیونیستی در پرتاب و عملیاتی کردن ماهواره‌های شناسایی، از تعداد معدود کشورهای دارای توانایی پرتاب این ماهواره‌ها در جهان خبر داده و البته به قابلیت ایران در پرتاب و عملیاتی کردن این ماهواره اذعان کرد.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در بیانیه خود اعلام کرد: «وزارت دفاع (جنگ) و صنایع هوافضای اسرائیل با موفقیت اوفک ۱۶ ماهواره شناسایی را به فضا پرتاب کرد».

«شلومی سوداری» رئیس برنامه فضایی صنایع هوافضای رژیم صهیونیستی درباره پرتاب این ماهواره گفت: «شبکه ماهواره‌های ما به ما اجازه می‌دهد که سراسر خاورمیانه و حتی کمی بیشتر از آن را نگاه (رصد) کنیم».

گفته می‌شود که ماهواره اوفک ۱۶ ساعت چهار بامداد امروز دوشنبه از پایگاه هوایی «پالماچیم» واقع در منطقه مرکزی فلسطین اشغالی به فضا پرتاب شد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند