بیشتر از دوهفته است که از انتخاب اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس و انتخابات هیات رئیسه آنها می‌گذرد اما هنوز حرف و حدیث‌های آن تمام نشده است. امروز بعد از یک هفته تعطیلی مجلس در اولین روز در حالی که هنوز تعداد اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی به حد نصاب نرسیده است با دستور نائب رئیس اول مجلس یک نفر به کمیسیون اجتماعی اضافه شد. 

براساس گزارش خانه ملت، با دستور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عضویت محمد کعب عمیر، نماینده مردم شوش در کمیسیون اجتماعی مجلس قطعی شد.

اما این پایان ماجراهای مجلس یازدهم و کمیسیون‌های تخصصی نبود و حسن نوروزی نماینده رباط کریم از اصلاح آئین نامه داخلی مجلس برای آغاز به کار کمیسیون حقوقی و قضایی خبر داد. 

اصلاح قانون برای تشکیل کمیسیون حقوقی 

نوروزی در مورد آخرین وضعیت تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: با توجه به اینکه تنها ۸ نماینده برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی اعلام آمادگی کردند بنابراین احتمال دارد براساس تصمیم هیات رییسه نمایندگانی از سایر کمیسیون‌ها به عضویت در کمیسیون  حقوقی و قضایی تشویق شوند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم یادآور شد: البته احتمال اصلاح ماده ۳۸ آیین‌نامه داخلی مجلس هم وجود دارد که براساس آن کمیسیون با ۸ نماینده یعنی با حداقل نصاب تشکیل و اداره شود تا در مرحله دوم انتخابات از نمایندگانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند، برای عضویت در کمیسیون استفاده شود.

بر اساس اظهارات نماینده مردم رباط کریم، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان، سیدمحمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، سلمان اسحاقی نماینده مردم قائنات، حسن همتی نماینده مردم شاهین دژ و سید کاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه‌سرا از جمله نمایندگانی هستند که تاکنون برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کردند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند