حمید داودآبادی نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس در برنامه صبحگاهی «یک روز تازه» که از شبکه ۵ سیما پخش شد درخصوص ماجرای چند روز اخیر و اظهارات جدید حول پرونده حاج احمد متوسلیان گفت: بنده در اسفند ۹۷ در مراسمی خدمت سردار سلیمانی رسیدم و این اتفاق گره گشای پرونده حاج احمد بعد از ۳۷ سال برای من بود. به حاج قاسم عرض کردم بنده ۲۵ سال روی پرونده حاج احمد متوسلیان کار کردم. حاج قاسم فرمودند طی این تحقیقات به چه چیزی رسیدی که بنده عرض کردم که حاج احمد و همرزمانش همان روز  شهید شدند و حاج قاسم نیز تاکید فرمودند بله هر ۴ نفر همان شب شهید شدند.

وی در ادامه متذکر شد: تا چه زمانی میخواهیم این مسئله را مانند استخوان لای زخم نگه داریم. هر اطلاعات سری بعد از 38 سال به نوعی اطلاعات سوخته محسوب می شود؛ چه اصراری بر این هست که مسئولان امر پرونده 4 دیپلمات را مسکوت نگه دارند.

داود آبادی در ادامه با اشاره به شهادت حاج احمد متوسلیان اظهار داشت: سوال من اینجاست که آیا آرزوی حاج احمد شهادت بود یا 38 سال اسارت و شکنجه به دست صهونیست ها!؟ برخی ها از روی خودخواهی حاج احمد را برای خودشان زنده میخواهند و به نوعی ایشان را مصادره می کنند.

وی در ادامه افزود: بنده 25 سال کار تبلیغاتی کرده ام و تا امروز حتی یک سند دال بر زنده بودن حاج احمد متوسلیان و همرزمانش در دست نیست. در 38 سال گذشته حتی یک پرونده هم در اینترپل، دستگاه قضائی ایران و لبنان و سفارت ایران در لبنان تشکیل نشده است!

این پژوهشگر دفاع مقدس در پایان با انتقاد از بیانیه وزارت امور خارجه درخصوص پرونده حاج احمد متوسلیان خاطر نشان کرد: هرسال وزارت خارجه فقط بیانیه می‌دهد، امسال هم گاف داد و بیانیه سال گذشته را منتشر کرد! هر سال همان حرف های تکراری را می گویند. هر سال می گویند کمیته حقیقت یاب در خصوص این پرونده تشکیل داده می شود ولی دیگر چه زمانی می‌خواهد این اتفاق بیفتد وقتی 38 سال گذشته است.

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند