مراسم وداع با پیکر مطهر شهید نسیم افغانی، از دقایقی قبل با حضور مسئولان، خادمین بارگاه منور رضوی(ع) و خانواده شهدای مدافع حرم در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت رضا(ع) آغاز شد.

با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی این برنامه فقط با حضور محدود خادمان بارگاه منور رضوی و خانواده شهدای مدافع حرم افغانستانی برگزار و به‌صورت تصویری از تلویزیون‌های پهن‌پیکر حرم مطهر برای زائران این بارگاه منور در حال پخش است.

علاوه بر این قرار است مراسم تدفین پیکر این مجاهد شهید، سه‌شنبه ۱۰ تیر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صحن آزادی برگزار شود.

با توجه به این که خانواده این شهید توسط ارتش شوروی در بمباران هزاره افغانستان به شهادت رسیده‌اند، با امر رهبر معظم انقلاب پیکر مطهر شهید «نسیم افغانی» در حرم مطهر رضوی خاک‌سپاری می‌شود.

 در پی تفحص پیکر مطهر مجاهد افغانستانی دفاع مقدس شهید «نسیم افغانی» که در عملیات «والفجر ۱» در ارتفاعات ۱۴۱ و ۱۴۲ عراق در سال ۱۳۶۲ به درجه رفیع شهادت نائل آمد، پیکر این شهید والامقام امروز وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد شد و مورد استقبال فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، مسئولین استانی و سرکنسول افغانستان در مشهد قرار گرفت.

شهید نسیم افغانی از شهدای معزز تابعه کشور افغانستان و فرزند میرزا محمد از لشکر ۵ نصر خراسان در سن ۳۱سالگی عازم جبهه‌های نبرد علیه رژیم بعث عراق شده و برای دفاع از انقلاب اسلامی به شهادت رسیده بود که چندی پیش پیکر مطهرش در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شد.

در مراسم وداع با پیکر وی که در حال حاضر در حرم رضوی در حال برگزاری است جمع کثیری از زائران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور دارند.

جمع کثیری از خانواده شهدای فاطمیون و خدام بارگاه رضوی و همچنین مسئولان کشوری و استانی در مراسم وداع با پیکر این شهید حضور دارند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند