روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود که ترامپ از تلاش روسیه برای کشتن نیروهای آمریکا در افغانستان توسط طالبان اطلاع داشته اما تصمیمی برای واکنش در مورد این اقدام مسکو نداشته است. 

به گزارش رویترز، رییس جمهوری آمریکا در پیام توییتری در باره گزارش نیویورک تایمز نوشت: هیچ‌کس به من، مایک پنس معاونم یا مارک میدوز رئیس کارکنان کاخ سفید درباره به‌ اصطلاح حمله به نیروهای ما در افغانستان از طریق روسیه که از سوی منبع ناشناس رسانه اخبار جعلی نیویورک تایمز گزارش شده بود چیزی نگفته است. همه در حال تکذیب آن هستند و حملات زیادی علیه نیروهای ما صورت نگرفته است. 

کاخ سفید نیز روز شنبه با رد گزارش نیویورک تایمز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ترامپ در مورد این گزارش هیچ اطلاعی نداشته است. 

مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز گفت: ترامپ و مایک پنس معاون رییس جمهوری در این مورد اطلاعی نداشته‌اند و گزارش نیویورک تایمز نادرست است. 

یک مقام وزارت امورخارجه روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی تاس بدون ذکر نام و سمت خود خاطرنشان کرد: مقاله نیویورک تایمز سراسر شایعه است و گویا به سفارش واحدهای تجسسی آمریکا منتشر شده است.  

وی افزود: این شایعه به وضوح توانایی ذهنی پایین عوامل تبلیغاتی واحدهای تجسسی آمریکا را نشان می‌دهد که به جای استدلال‌های قوی‌تر به این گونه ادعاهای پوچ رو می‌آورند. 

مقام روس گفت: در ضمن چه انتظاری از واحدهای تجسسی آمریکا می‌توان داشت که جنگ ۲۰ ساله را در افغانستان باخته‌اند. 

به گفته مقام وزارت امورخارجه روسیه، واحدهای تجسسی آمریکا در قاچاق مواد مخدر در افغانستان شرکت دارند. 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند