به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۹۵، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص۷۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۱ است.

ایستگاه‌های، اقدسیه در منطقه ۱ با شاخص ۱۳۲، شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۱۱۵ و شریف در منطقه۲ با شاخص ۱۱۱ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۷۲، پارک رازی منطقه ۱۱ با شاخص ۷۵ و گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۷۹ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۷۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند