به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، النا ل. رومنوسکی،‌ سفیر آمریکا در کویت اظهار کرد: منطقه خاورمیانه منطقه استراتژیک و بسیار مهم برای آمریکاست.

وی مداخله و جنگ‌افروزی‌های کشورش در خاورمیانه را وارونه جلوه داد و مدعی شد: آمریکا همواره از حامیان امنیت و صلح در منطقه بوده و است و تلاش‌هایی گسترده برای خاموش کردن بحران‌ها و مذاکره با تمام طرف‌ها داشته است. 

نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم بامداد جمعه به مقر گردان‌های حزب‌الله عراق حمله کرده و ۱۴ نیروی این گروه را بازداشت کردند و گفته می‌شود دو آتشبار آماده شلیک کاتیوشا نیز در این عملیات کشف و ضبط شدند.

این نخستین عملیات در نوع خود براساس دستور فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، شخص مصطفی الکاظمی بعد از حملات راکتی مکرر به مقرهای نیروها و دیپلمات‌های آمریکایی است.

او در پاسخ به سوالی درباره رویدادهای اخیر در عراق به خصوص بازداشت اعضای گردان‌های حزب‌الله عراق و اخباری از "کودتای نظامی" در عراق و موضع‌گیری واشنگتن در این باره گفت: آمریکا از دولت عراق و نیروهای مسلح و سازمان مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند.

سفیر آمریکا در کویت ادامه مداخله‌گری‌های کشور در امور عراق را این گونه توجیه کرد: اصطلاح "کودتای نظامی" صحیح نیست و واقعیت این است که واشنگتن شاهد بی‌سروسامانی سلاح در عراق است و این مساله خوب نیست سلاح تنها باید در دست ارتش باشد، واشنگتن با قدرت به دولت عراق برای عملی شدن این موضوع کمک خواهد کرد.

النا ادامه داد: حمایت آمریکا برای شناسایی عوامل شلیک موشک‌ها در پایتخت عراق بنا به درخواست دولت عراق و سازمان مبارزه با تروریسم بود و مشارکت نیروهای ائتلاف در این عملیات با درخواست رسمی و طبق قوانین بین‌المللی انجام گرفت. 

مقامات آمریکا مدت‌هاست انگشت اتهام را به سمت گردان‌های حزب‌الله عراق در شلیک موشک به پایگاه‌های نظامیان آمریکایی گرفته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند