رویترز گزارش داد، به گفته ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، این افراط گرایان ضد دولتی همزمان با اعتراضات علیه خشونت پلیس در سراسر ایالات متحده دست به خشونت می‌زنند.

وی در یادداشتی که توسط وزارت دادگستری خطاب به مجریان قانون و دادستان‌ها منتشر شد، نوشت افراط گرایان در اقدامات خشن غیرقابل دفاع با هدف تضعیف نظم عمومی شامل حمله به افسران پلیس، تخریب اموال و تهدید افراد بیگناه دست داشته‌اند.

اعتراضات در آمریکا در پی کشته شدن جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست پلیس این کشور گسترش یافته است.

اگرچه این اعتراضات به صورت گسترده صلح آمیز برگزار شده اما برخی از آنها به خشونت گرویده به طوریکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و متحدانش افراط گرایان جناچ چپ در میان معترضان را مقصر این خشونت‌ها می‌دانند.

ویلیام بار همچنین گفت، افراط گرایان مدعی ایدئولوژی‌های مختلف هستند. برخی از آنها وانمود می‌کنند که پیام آزادی و ترقی را با خود دارند اما در حقیقت نیروهای هرج و مرج طلب، تخریب‌گر و تهدید کننده هستند.

وی جنبش شبه نظامی ضد دولتی "بوگالو" و "آنتی‌فا" را از جمله گروه‌هایی دانست که به "تهدیدهای مستمر بی قانونی" مبادرت می‌ورزند.

جنبش بوگالو یک جنبش افراط گرایانه افراطی و راست افراطی آمریکایی است که اعضای آن عموما به عنوان یک شهروند آزادیخواه - شبه نظامی شناخته می‌شوند و می‌گویند که در حال آماده‌سازی برای یک جنگ داخلی دوم در آمریکا هستند که آن را "بوگالو" می‌نامند.

نیروی ویژه مورد نظر دادستان کل آمریکا، به ریاست دو دادستان آمریکایی از تگزاس و نیوجرسی اداره می‌شود و اعضایی از آژانس‌های دیگر اجرای قانون را در بر دارد اما به طور ویژه بر قابلیت‌های اف.بی.آی تمرکز دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند