به نوشته این رسانه آمریکایی، قرار است تعداد نظامیان این کشور در افغانستان از ۸۶۰۰ نفر فعلی به ۴۵۰۰ نفر یعنی کمترین میزان از آغاز جنگ در سال ۲۰۰۱ کاهش یابد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که طالبان سطح خشونت در افغانستان را به رغم امضای توافقنامه صلح با آمریکا افزایش داده و تنها در یک هفته ۸۰۰ نظامی افغان را کشته و زخمی کرده است.

براساس گزارش سی ان ان، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا این طرح را در حاشیه نشست ناتو در هفته گذشته با متحدان این کشور در بروکسل در میان گذاشته و آنها را از این تصمیم با خبر کرده است.

این در حالی است که دبیر کل ناتو روز جمعه در این باره گفت ناتو  حضور خود را براساس حمایت از صلح تنظیم کرده و این موضوع با هماهنگی با سایر متحدان انجام خواهد شد.

براساس توافقنامه صلح افغانستان آمریکا در مرحله اول سطح نیروهای خود را به ۸۶۰۰ نفر و پس از ۱۴ ماه به طور کامل از افغانستان خارج خواهد شد، موضوعی که مقامات آمریکا اعلام کردند که براساس شرایط افغانستان و تعهد طالبان به توافق صلح انجام خواهد شد. 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته رئیس جمهور افغانستان اعلام کرده بود هرگونه خروج بدون مسئولیت نیروهای آمریکایی به شدت فرآیند صلح در این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند