به گزارش العربی الجدید، «جواد الطلیباوی» یکی از رهبران جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به حمله به مقر نیروهای گردان های حزب الله این کشور اعلام کرد: ما نسبت به بازی کردن با آتش هشدار می دهیم.

وی در ادامه افزود: مردان مقاومت و مردان حشد الشعبی مردان با غیرت عراقی هستند و هدف قرار دادن آنها را هرگز نمی پذیریم.

«حسن فدعم» نماینده جریان حکمت در پارلمان عراق نیز اعلام کرد: حمله به مقر نیروهای حشد الشعبی و بازداشت تعدادی از این نیروها، اقدامی تحریک آمیز بوده و عواقب خوبی در پی نخواهد داشت.

هم چنین کاربران عرب در توئیتر با ترند کردن هشتگ هایی نظیر «مجاهدان ما خطر قرمز ما هستند» حمایت خود را از نیروهای حشد الشعبی اعلام کردند.

پیش از این «نصر الشمری» معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق، با انتشار یک پست توئیتری به حمله نیروهای امنیتی علیه مقر گردان های حزب الله عراق واکنش نشان داده بود.

وی در این پست توئیتری نوشت: حشد الشعبی کاروان شهدا است و خون خود را در کنار برادرانشان در سرویس امنیتی عراق تقدیم کردند. ما نسبت به هر گونه تلاش برای حمله به آنها و ایجاد فتنه داخلی در این ایام سخت در کشور و اوضاع گسترش ویروس همه گیر در عراق هشدار می دهیم.

از سوی دیگر اخباری منتشر شده که نشان دهنده آزاد شدن نیروهای حشد الشعبی که بامداد امروز توسط نیروهای سرویس مبارزه با تروریسم بازداشت شده بودند است.

منابع عراقی اعلام کردند که نیروهایی که به مقر گردان های حزب الله عراق حمله کردند بعد از دیدن واکنش نیروهای حشد الشعبی و مخالفت مردمی با این اقدام، آنها را آزاد کردند. هم چنین از نیروهای حشد الشعبی به دلیل دریافت یک پیام اشتباه از سوی مرکز عملیات ملی مبنی بر حمله به مقر مذکور و بازداشت نیروهای حشد الشعبی عذرخواهی شده است.

منابع آگاه اعلام کردند که بر سر تشکیل یک کمیته امنیتی برای تحقیق در خصوص این واقعه توافق شده است. هم چنین پیش از این یک منبع امنیتی عراق در گفتگو با راشاتودی اعلام کرده بود که اخبار منتشر شده در خصوص اینکه نیروهای حشد الشعبی اقدام به محاصره مقر سرویس مبارزه با تروریسم در بغداد کرده اند نادرست است.

وی در ادامه افزود: هیچ نیرویی در نزدیکی مقر سرویس مبارزه با تروریسم در بغداد حضور ندارد و اخباری که در این خصوص منتشر شده نادرست است.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند