پایگاه یوروپین جوییش پرس گزارش داد، این قطعنامه از دولت فدرال بلژیک می‌خواهد تا رسما "کشور فلسطین" را به رسمیت بشناسد و این به رسمیت شناختن را به عنوان همکاری بلژیک در راهکاری براساس هم‌زیستی "دو کشور دموکراتیک و مستقل" که حق حیات در صلح و امنیت در مرزهای مشترک به رسمیت شناخته شده، پذیرفته شده و مورد احترام را دارند، مورد بررسی قرار دهد.

یکی از نمایندگان سوسیالیست مجلس فدرال بلژیک گفت: طرح‌های الحاق اسرائیل نگران‌کننده هستند. بنابراین ما نیاز داریم تا استراتژی خودمان را تغییر دهیم و در راهکار دو کشوری همکاری کنیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این قطعنامه ابتدا در حزب سوسیالیست بلژیک ارائه شد و توانست موافقت احزاب جناح چپ را جلب کند. این قطعنامه اوایل همین ماه در کمیته روبط خارجی مجلس فدرال بلژیک به تصویب رسید.

در همین حال روزنامه اورشلیم پست گزارش داد، مجلس نمایندگان بلژیک همچنین درباره درخواست از اتحادیه اروپا برای تحریم رژیم صهیونیستی "به منظور انجام واکنش مناسب به هرگونه طرح الحاق اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین" رای‌گیری انجام می‌دهد.

سوئد تنها کشور عضو اتحادیه اروپاست که فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت می‌شناسد. در حالی که قانونگذاران سوئدی در اکتبر ۲۰۱۴ لایحه‌ای را درباره این به رسمیت شناختن تصویب کردند، پیشنهاد مشابهی هم دسامبر ۲۰۱۴ توسط بلژیک تدارک دیده شد که بدون پشتوانه باقی ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند