در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آینده و امروز بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده به علت بالا رفتن شاخص آلودگی در تهران، کیفیت هوای پایتخت برای افراد حساس، ناسالم خواهد بود.

وی ادامه داد: در دو روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی پایدار حاکم است، در این مدت همچنین در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر رعد و برق، رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: روز جمعه ۶ تیرماه تا دوشنبه ۹ تیرماه با گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور و نفوذ جریان‌های خنک شمالی به سواحل خزر در شمال غرب، سواحل خزر و ارتفاعات البرز ابرناکی، وزش باد، کاهش نسبی دما و بارش باران پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در ۵ روز آینده به علت وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و تداوم وزش باد پدیده گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب شرق کشور خصوصا زابل پیش بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای جمعه و شنبه پیش رو در شمال غرب و سواحل خزر کاهش نسبی دما بین  ۵ تا ۱۰ درجه و روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش دما بین ۵ تا ۱۰ درجه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی هشدار داد: روزهای جمعه و شنبه پیش‌ِرو در سواحل خزر و شمال غرب کشور همان گونه که گفته شد کاهش دما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم که توصیه می‌شود کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در دستور کار باشد.

ضیائیان اضافه کرد: روزهای پنجشنبه تا جمعه خلیج فارس و از بعد از ظهر پنجشنبه تا شنبه آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف، گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۹ و ۲۴ درجه خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز در تهران آسمان صاف، جهت باد جنوب شرقی و سرعت باد ۱۱ کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از ۱۰ کیلومتر و نم نسبی ۱۲ درصد است.

ضیائیان گفت:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر‌کرد با کمینه دمای ۱۰ درجه خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند