بهنام بیات، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز، عصر امروز در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد، گفت: در  حال حاضر ۹۹.۹ درصد از مردم به آب سالم و برق آن هم با قیمت یارانه ای دسترسی دارند.

به گفته وی میزان مصرف برق در خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶.۹ افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از نیروی برق استان توسط مشترکین خانگی مصرف می‌شود توضیح داد: در حال حاضر ۳۱درصد از انرژی برق استان در بخش صنعت مصرف می‌شود.

بیات در پاسخ به اینکه ایا تابستان امسال قطعی برق مدیریت شده در استان داریم یا خیر گفت: علی رغم اینکه به پیک مصرف سال گذشته که ۱۳۰۰مگاوات بوده نزدیک شده ایم ولی پیش بینی می‌کنیم بتوانیم تابستان امسال را بدون قطعی جدی برق پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق البرز اضافه کرد: البته ممکن است به واسطه تغییرضریب بهره وری  تجهیزات و تاسیسات برق در دمای زیاد؛ افزایش بیش از حد مصرف توسط مشترکین در برخی روزها قطعی موقف برق در برخی مناطق پیش بیاید.

این مسؤول ادامه داد: از مردم درخواست می شود در ساعت اوج مصرف از روشن کردن وسایل برقی پرمصرف مثل ماشین لباس شویی و... خودداری کنند،و در مصرف خود صرفه جویی کنند تا تابستان امسال را به خوبی پشت سر بگذاریم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند