«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه مدعی شد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دروغ‌های ایران پی برده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، نتانیاهو در جلسه کابینه دولتش گفت: «ایران به دروغ گفتن به جامعه جهانی درخصوص دستیابی به سلاح اتمی ادامه می‌دهد. امروزه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز این را فهمیده است.

وی افزود: «گزارش آن خود کاملاً گویا است. آنچه ما سال‌ها گفته‌ایم در این سازمان‌ها نیز فهمیده شده است».

علاوه بر نتانیاهو، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز در صفحه توییتر خود از تصمیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره بازرسی برخی مکان‌ها در ایران استقبال کرده و در این خصوص نوشت که جامعه بین‌الملل با پافشاری بر سیاست نظارت موثر، اقدامی بسیار خوب انجام داده است.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه اولین قطعنامه ضد ایرانی پیشنهاد شده از سوی تروئیکای اروپایی از سال ۲۰۱۲ را به بهانه عدم همکاری تهران با تحقیقات آژانس را با ۲۵ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع تصویب کرد. روسیه و چین دو کشوری بودند که به این قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام رای منفی دادند.

دوشنبه گذشته بود که تروئیکای اروپایی طی نشست شورای حکام، با استناد به گزارش ادعایی آژانس اتمی مبنی بر اجازه ندادن ایران برای دسترسی به چهار مکان، پیش‌نویس قطعنامه‌ای را تنظیم کردند که  از تهران می‌خواهد برای این تحقیقات و همچنین همکاری کامل با آژانس همراهی کند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، پیشتر در واکنش به پیش‌نویس این قطعنامه گفته بود: «شورای حکام آژانس نباید به دشمنان برجام اجازه دهد که منافع عالی ایران را به خطر بیندازند... ما چیزی برای پنهان کردن نداریم».

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند