دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک اظهار کرد: فردی که از ماسک استفاده می‌کند احتمال انتقال بیماری به سایرین را به شدت کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: برخلاف روزهای اول که فقط به افراد مشکوک گفته می‌شد از ماسک استفاده کنند، اکنون افراد سالم (تعدادی از افراد به ظاهر سالم می توانند ناقل ویروس کرونا برای سایرین باشند) هم باید از ماسک استفاده کنند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه هیچ الزامی به استفاده از ماسک های N۹۵ یا جراحی نیست گفت: افراد می توانند از ماسک های دست ساز نیز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه رعایت اصول بهداشتی همچنان مورد تاکید است، گفت: گرمای هوا ربطی به کاهش بیماری و ضعیف شدن ویروس کرونا ندارد و افراد فکر نکنند کرونا در فصل گرما تمام می‌شود.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برگزاری مراسم‌های شلوغ کانونی موجب انتشار بیماری می شود و فاصله گذاری اجتماعی باید همواره مورد توجه قرار گیرد، افزود: فرهنگ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید همه گیر شود و با رعایت بهداشت می‌توان با این ویروس مقابله کرد.

وی تاکید کرد: شدت کشندگی بیماری نسبت به قبل کمتر نشده است و به علت رعایت کردن مردم فقط تعداد مبتلایان نسبت به روزهای اول بیماری کمتر شده است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کم شدن محدودیت ها و آزاد شدن مشاغل کسب و کار یادآور شد: هرگز فراموش نکنیم که کرونا در کنار ماست و در کنترل این بیماری، مهم ترین رکن، آحاد مردم هستند که باید با صبر و شکیبایی، خود مراقبتی و رعایت اصول بهداشتی از انتقال این ویروس در جامعه جلوگیری کنند.

حیدرزاده در پایان با تاکید بر اینکه می توان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به زندگی و کار اجتماعی در کنار کرونا ادامه داد تصریح کرد: فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی (شستن دست ها)، استفاده از محلول های ضد عفونی در صورت عدم دسترسی به آب و صابون و استفاده از ماسک برای حفاظت خود و اطرافیان، محدود کردن سفرهای غیر ضروری درون شهری و برون شهری باید کماکان رعایت شود.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند