حجت الاسلام حسینی امروز جمعه سی ام خردادماه در خطبه های امروز نماز جمعه ساوه، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران گفت: او نه تنها افتخار ساوه ای ها یا ایرانی ها بلکه افتخار جهان اسلام، برجسته ترین چهره مقاومت اسلامی و بنیانگذار جریان مقاومت اسلامی در لبنان است.

وی افزود: شهید چمران دانشمندی نابغه، مجاهدی نستوه، هنرمندی لطیف الطبع و عارفی واقعی؛ چریک نابغه جنگ های نامنظم و در کنار رهبر انقلاب بود. او وزیر دفاع بود، اما حتی یک روز پشت میز وزارت ننشست. نسخه علاج مسئولین ما، سیره و سبک زندگی شهید چمران ها و شهیدسلیمانی هاست.

برخی به خاطر رسیدن به مسند و منصب، شرافت اخلاقی خود را زیر پا می گذارند

حسینی گفت: برخی به خاطر رسیدن به مسند و منصب، شرافت اخلاقی خود را زیر پا می گذارند و همه اصول اخلاقی را فراموش می کنند، اما شهید چمران همه امتیازات و منصب ها را برای بندگی خدا و خدمت به اسلام و امت اسلامی می خواست. شهید چمران بسیجی واقعی بود، اسم بسیجی نداشت، اما راه و رسم بسیجی داشت و فدایی اسلام و رهبر بود.

وی با اشاره به روز تبلیغ دینی گفت: با تبلیغات مردم را به خدا دعوت کنیم نه به خودمان. با اخلاق اسلامی و عالمانه دعوت و تبلیغ کنیم تا مردم را به خدا نزدیک کنیم و جذب حداکثری داشته باشیم نه حذف حداکثری و با عمل به شعارها و گفته هایمان، صداقت خود را اثبات کنیم تا مردم از ما بپذیرند.

حسینی گفت: مردم بیش از آنکه به حرف ما گوش کنند به عمل ما توجه می کنند. مشکل تبلیغات ما این است که به این اصول توجه نمی کنیم، ایمان به صرف پوشش و ظاهر یا با شعار درست نمی شود، البته ظواهر دینی لازم است، اما در واقع ایمان حقیقت باور قلبی به خداست که اعمال انسان آن را تایید می کند.

طرح کاندیداتوری رئیسی به حاشیه بردن مبارزه با فساد است

حسینی با بیان اینکه مردم مواظب باشند مبارزه با فساد به حاشیه برود، اظهار کرد: برای مثال طرح نام آیت الله رئیسی برای ریاست جمهوری برای به حاشیه بردن مبارزه با فساد است.  

امام جمعه ساوه در خصوص شکست آمریکا در برابر نظام اسلامی و جبهه مقاومت گفت: ایالات متحده آمریکا امروز ایالات نامتحده است و دچار درگیری و اغتشاش و اختلاف و افول است. راهپیمایی گسترده در داخل این کشور، کل مدیریت و کارآمدی و مشروعیت آمریکا را زیر سوال برد و باعث از دست رفتن ابهت آمریکا و ژست ابرقدرتی و قدرت منطقه ای اش شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن دعوت جامعه به وحدت و آرامش گفت: بنده نه شروع کننده اختلافات هستم، نه ادامه دهنده آن. اختلافات سم مهلکی برای هر منطقه است، بر این اساس همه مردم و مسئولان و گروه های سیاسی را به وحدت و آرامش و همدلی دعوت می کنم.

عده ای از هم لباسی‌های خودم شروع کردند به گزارش نویسی علیه بنده

وی با بیان اینکه به خاطر بنده و به اسم بنده یا از جانب بنده به هیچ کس اهانت نشود، اظهار کرد: عده ای از هم لباسی های خودم از همان ماه اول فعالیتم در ساوه شروع کردند به گزارش نویسی علیه بنده و عده ای از دو سال و نیم پیش اینکار را شروع کردند، همان کسانی که روزی از حامیان بنده بودند. آنها این رویه را آغاز کردند به این دلیل که می خواستند سخنگو و بلندگوی آنان باشم و هر چه آنها خواستند عملی کنم و بنده قبول نکردم.

حسینی با تاکید بر اینکه بنده سخنگوی کسی نیستم و نمی شوم چراکه اینکار با منش بنده مخالف است، گفت: در مسئله پسماند که خلاف مصالح مردم بود علیرغم تلاش بسیاری افراد که اصرار بر انجام کار داشتند، اجازه ندادیم و نمی دهیم اجرا شود. نماز جمعه و امام جمعه تریبون نظام و ولی فقیه و صدای رسای مردم است، نه جناح های سیاسی و اشخاصی خاص.

وی اظهار کرد: در انتخابات هم از بنده خواستند از شخص خاصی حمایت کنم ولی من گفتم بنده امام جمعه هستم و متعلق به همه مردم، از هیچکس حمایت نمی کنم، اما علیه شما هم سخنی نخواهم گفت و نگفتم، اما برنتافتند و شایعات و برچسب هایی زدند که آدم را خسته می کند.

ناچار به استعفا شدم

حسینی افزود: آنقدر بداخلاقی کردند که کلاس نهج البلاغه بنده در دارالتحفیظ را تعطیل کردند پس به ناچار آنرا در دفترم برگزار کردم. مدتهاست که این بداخلاقی ها ادامه دارد و من تحمل کردم اما ادامه این وضعیت که امام جمعه در یک مسیر باشد و برخی دیگر در یک مسیر دیگر، باعث می شود ساوه لطمه ببیند، بر این اساس ناچار شدم استعفا دهم، البته هنوز استعفای بنده را بررسی و قبول نکرده اند و هر چه شد به آن راضی هستم و اگر در این سمت بمانم باز هم سخنگوی کسی نخواهم بود. نامزد نمایندگی مجلس نشدم تا مردم بدانند اقداماتی که انجام داده ام به خاطر رسیدن به این سمت نبوده است.

وی با بیان اینکه همه بدانند تا روز آخری که در ساوه هستم مدافع انقلاب و نظام و رهبر و مردم خواهم بود، گفت: هرگز تحت فشارها و اتهامات، سخنگو  و بلندگوی کسی نخواهم شد.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند