به گزارش نشریه "دی سایت" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در بیانیه دولتی خود در پارلمان آلمان به شرح برنامه های آلمان در دوران ریاست دوره‌ای این کشور در اتحادیه اروپا که از اول جولای آغاز می شود پرداخته و بر اهمیت اتحادیه اروپا برای همکاری کشورهای این قاره سبز در غلبه بر بحران ها تاکید کرده و گفت: اروپا به ما نیاز دارد، همانگونه که ما به اروپا نیاز داریم.

وی غلبه بر بحران کرونا را به عنوان یکی مهم ترین موضوعات در دوران ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا برشمرده و گفت: هرگز انسجام اروپا به اندازه امروز اهمیت نداشته است. ما تنها در صورتی بر این بحران غلبه می کنیم که مشترکا عمل کنیم. این انگیزه اصلی ریاست دوره‌ای ما در اتحادیه اروپا خواهد بود.

مرکل بحران کرونا را بزرگترین چالش اروپا تاریخ اروپا ارزیابی کرده و گفت: غلبه بر این بحران درباره نقش آینده اروپا در جهان تعیین کننده خواهد بود. این بیماری همه گیر نشان داده است که اروپا تا چه اندازه به کشورهای ثالث وابسته بوده و شکننده است. اروپا آسیب پذیر و هم زمان دستخوش تحولات عمیقی است.

وی همچنین گفت که ما نباید اجازه دهیم این بیماری همه گیر منجر به جدایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده و بازار داخلی این اتحادیه را تضعیف کند.

مرکل همچنین از تمرکز ویژه به مسئله آفریقا در طول ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا سخن گفته و بر لزوم غلبه بر عواقب بحران کرونا در این منطقه با پاسخ های مشترک اروپایی تاکید کرد.

وی همچنین بر لزوم مذاکرات آشکار با کشور چین تاکید کرد.

وی حمایت از آب و هوا را به عنوان یکی دیگر از اولویت های سیاسی کشورش در این دوران برشمرد و گفت: تحولات آب و هوایی زندگی و روش انسان ها برای کار کردن را به صورت اساسی تغییر می دهد. به همین دلیل است که آلمان در سطح اروپایی بر رشد سبز و خنثی شدن اروپا از نظر آب و هوایی تا سال 2050 متعهد است.

مرکل همچنین بر لزوم اقدامات کمکی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید کرده و به صندوق های حمایتی ویژه در نظر گرفته شده برای این منظور اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پوپولیست های اروپا که ترس های اجتماعی را گسترش می دهند تا درباره اروپا بد صحبت کنند و تنها منتظر بحران های افتصادی هستند هشدار داد.

صدر اعظم آلمان به تشکیل اروپای دموکراتیک و صلح آمیز از ویرانه های دوره پس از جنگ ادای احترام کرده و گفت: اروپا در طول دهه ها بزرگتر و قدرتمندتر شده و بر بحران های مختلف غلبه کرده است.

مرکل با اشاره به اینکه همه چیز به صورت روان در جریان نیست و زخم هایی وجود دارد در عین حال گفت که این روند اروپا را قدرتمند کرده است. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هم هیچ تغییری در این راستا ایجاد نمی کند.

مرکل تاکید کرد که برگزیت که ما بدون شک خواهان آن نبودیم در نهایت تنها منجر به این شد که 27 عضو باقی مانده این اتحادیه قدرتمندتر از قبل به این یقین برسند که تنها به عنوان یک تشکل می توانند شرایطی را برای زندگی با ارزش ها و علایق اروپایی خود فراهم کنند و در سطح جهانی مدعی این واقعیت باشند.

وی همچنین از انتقادهایی که به اروپا وارد است می شود استقبال کرد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند