سردار حسین رحیمی در سی و ششمین مرحله از طرح رعد که ظهر امروز در مقر مرکزی فاتب برگزار شد، گفت: طرح رعد از ۲ سال پیش آغاز شد که این طرح محصول تلاش همکاران ما در کلانتری‌ها است؛ با اجرای طرح مذکور مبارزه سختی با سارقان، قاچاقچیان، مالخران و تمام افرادی که نظم عمومی را بر هم می زنند، انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح دو انبار توقیف و ۳۰۰دستگاه خودرو کشف شد، گفت: متأسفانه روند ورود قاچاق کالا یک روند افزایشی به سمت پایتخت دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد:‌ در این طرح ۶۴۵ سارق، زورگیر، مالخر که در قالب ۲۱ باند فعالیت می کردند، دستگیر شدند که ۲۱۷ نفر از دستگیر شدگان سابقه دار هستند.

رحیمی با بیان اینکه در این طرح ۱۱هزار و ۸۱۳ نوع اموال مسروقه به ارزش بیش از  هشت میلیارد تومان کشف شد، گفت: در این طرح ۲۲ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۱۶۱ قبضه سلاح سرد، ۲۱۲ خودرو و موتورسیکلت کشف و۸۴۲ پرونده سرقت به سرانجام رسید.

وی تصریح کرد: در این طرح ۱۷۷ خرده فروش مواد مخدر دستگیر، ۲۴۰ معتاد متجاهر جمع آوری، ۲۵کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۲۸هزار و ۲۵۶ قلم کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد تومان کشف شد.

 رحیمی، کشف ۲۸ هزار و ۲۵۶ قلم کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد تومان و ۳۱۳ دستگاه خودرو قاچاق، دستگیری ۳۳ نفر در این رابطه را از دیگر اقدامات پلیس در این طرح برشمرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: در این طرح، در مجموع  ۱۴۶۰ نفر که در زمینه سرقت، قاچاق کالا، زورگیری، توزیع مواد مخدر ... که در قالب ۳۴ باند فعالیت می کردند، دستگیر و یک هزار و ۱۴۲ پرونده کشف شد که ارزش ریالی اموال کشف شده در این طرح ۵۲۱ میلیارد و ۷۹۱ میلیون تومان برآورد شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند