برخی از باشگاه‌های لیگ برتری در حالی با ارسال نامه به فدراسیون فوتبال خواستار تعطیلی لیگ و یا پذیرفتن عواقب آن از سوی فدراسیون فوتبال شده‌اند که تعداد آن‌ها برخلاف اعلام قبلی برخی از مدیران لیگ برتری، فقط ۶ باشگاه است. آن‌ها با تهیه طوماری و ارسال آن به فدراسیون فوتبال، خواهان تعطیلی فصل جاری مسابقات لیگ برتر و یا پذیرفتن کلیه عواقب شروع لیگ توسط رئیس فدراسیون فوتبال شده‌اند! این باشگاه‌ها در انتهای این نامه نیز به شکل اعجاب‌آوری تهدید کرده‌اند در صورت عدم رسیدگی به درخواست آن‌ها در ۴۸ ساعت آینده، نامه خود را به فیفا و AFC ارسال خواهند کرد.

در همین ارتباط شنیدیم به تازگی جلسه‌ای مخفیانه در فدراسیون فوتبال برگزار و صحبت‌های جالبی نیز رد و بدل شد. در پایان این نشست مقرر شد برگزاری مسابقات تمامی رده‌های باشگاهی با جدیت در دستور کار قرار بگیرد. همچنین با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و وزارت ورزش و جوانان، مدارس فوتبال دوباره آغاز به کار کرده و دایر شوند. در این نشست یکی از مقامات ارشد فدراسیون فوتبال که ارتباط خوبی هم با AFC دارد، خاطرنشان کرده است؛ «در صورت مختومه کردن مسابقات لیگ برتر، مشکلات جدی با کنفدراسیون فوتبال آسیا پیدا خواهیم کرد. AFC معتقد است مسابقات فوتبال در کشورهای قاره با مجوز ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود و بر این اساس هر فدراسیون یا کشوری که بازی‌های لیگ خودش را لغو کند، به معنای وضعیت قرمز آن کشور خواهد بود! به عبارت بهتر اگر وضعیت کشورمان در مبارزه با ویروس کرونا از نظر AFC قرمز شود، آنگاه نمایندگان باشگاهی ما نخواهند توانست به سایر کشورها سفر کنند و چه بسا تیم ملی ایران هم قادر نباشد برای بازی به کشور دیگری برود. بنابراین باید مسابقات فوتبال به هر شکل ممکن برگزار شود تا فوتبال ایران دچار محرومیت یا مشکل خاصی نشود.»

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بی‌توجه به نامه چند باشگاه یا امضای برخی بازیکنان، مسابقات لیگ برتر را آغاز کند زیرا در غیر این صورت ممکن است با مشکلات جدی‌تری هم مواجه شویم. جالب آنکه این نشست با اتفاق نظر دست‌اندرکاران فدراسیون فوتبال از دید رسانه‌ها پنهان ماند و خبری هم به بیرون درز پیدا نکرد، اما آنچه خواندید کاملاً درست، دقیق و با تأیید یک منبع موثق بوده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند