سردار علیرضا مرزبانی فرمانده مرزبانی استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بانه از بازداشت قاچاقچیان مشروبات الکلی و شهادت یک تن از مرزبانان در مرز این شهرستان خبر داد.

وی در تشریح این خبر گفت: در اجرای تشدید اقدامات کنترلی و انسداد مرز و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مرزبانان استان در هنگ مرزی بانه نسبت به پوشش معابر و خلاهای مرزی اقدام کردند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان با بیان اینکه در یکی از این ماموریت‌های ظهر روز گذشته مرزبانان حین کنترل و پایش نوار مرزی با کاروان قاچاقچیان مسلح حامل مشروبات الکلی روبه‌رو شدند، تصریح کرد: مرزبانان بلافاصله با اخذ موضع مناسب و اجرای کمین، عرصه را بر متجاوزان و قاچاقچیان تنگ کرده و قاچاقچیان که خود را در محاصره مرزبانان دیدند بار رها کردن محموله مشروبات سعی بر متواری شدن داشتند که مرزبانان در عملیاتی سریع و منسجم موفق به بازداشت ۳ نفر از قاچاقچیان شدند.

وی با بیان اینکه یکی از افراد بازداشت‌شده از سرشبکه‌های اصلی قاچاق مشروبات بوده است، افزود: مرزبانان در پاک‌سازی محل، محموله بزرگ مشروبات الکلی را کشف و مانع ورود این کالای قاچاق و ضد فرهنگی به کشور شدند.

سردار مرزبانی اظهار کرد: متأسفانه در این عملیات همکارمان استوار دوم "علی خلیلی" بر اثر درگیری با قاچاقچیان مجروح و متأسفانه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

وی ضمن قدردانی از مردم انقلابی و ولایتمدار استان کردستان به‌ویژه مرزنشینان، ماموستاهای منطقه، ریش سفیدان و معتمدان که خود مرزداران واقعی هستند؛ عنوان کرد: متاسفانه قلیل افرادی فریب خورده اقدام به تردد غیرمجاز در نوار مرز و حریم ممنوعه مرز و گاهاً نسبت به جا‌به‌جایی کالای قاچاق نیز اقدام کرده و به هر دلیلی به تذکرات و هشدارها و مقررات مرزی پایبند نیستند.

فرمانده مرزبانی استان کردستان به متجاوزان مرزی هشدار داد و صراحتاً اعلام کرد: هرکسی حریم ممنوعه مرز را در طول شبانه‌روز نقص کند، با قوه قهریه مرزبانان با استفاده از اختیارات قانونی مواجه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند