آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد که تاکنون درخواستی از سوی دولت ونزوئلا دریافت نکرده است.

سابق بر این ونزوئلا ارزان‌ترین بنزین دنیا را داشت و به مدت دو دهه بنزین در این کشور با قیمت‌های یارانه‌ای عرضه می‌شد، اما در نتیجه فلج شدن پالایشگاه‌های نفت ونزوئلا به دلیل تحریم‌های آمریکا و توزیع ناکافی، با کمبود شدید بنزین مواجه شده است. مقامات این کشور طی چند ماه اخیر ناچار شده‌اند سیستم سهمیه بندی را در جایگاه‌های سوخت این کشور اجرا کنند و کنترل آنها را به ارتش واگذار کنند.

آمریکا برای محروم کردن دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از درآمدهای نفتی و سرنگونی وی، اقدامات خصمانه خود را علیه این کشور تشدید کرده است اما مادورو همچنان در قدرت مانده و این موضوع خشم ترامپ را برانگیخته است ...

ایران اخیرا برای ونزوئلا که با کمبود شدید بنزین مواجه است، ۱.۵۳ میلیون بشکه بنزین و مشتقات آن را از طریق پنج نفتکش ارسال کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، رئیس جمهور مکزیک اظهار کرده که تحت شرایط مناسب، حاضر است به ونزوئلا بنزین ارسال کند. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد که مکزیک یک کشور با حاکمیت مستقل است و ما تصمیمات خود را می گیریم و با سیاست‌های سایر کشورها کاری نداریم.

آمریکا مانع رسیدن محموله‌های بنزین ایران به ونزوئلا نشد اما یک مقام آمریکایی اوایل ماه جاری به رویترز گفت: واشنگتن در حال بررسی وضع تحریمها روی دهها نفتکش خارجی به دلیل همکاری در تجارت نفت ونزوئلا است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند