«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان در آغاز نشست امروز هیئت دولت لبنان اقدامات خرابکارانه در پوشش اعتراضات در طرابلس و بیروت را فاجعه خواند و گفت: «آنچه اتفاق افتاد ضربه به همه ظرفیت‌های کشور است و من هرگز تعرض به اموال عمومی و خصوصی و ضربه زدن به ثبات امنیتی کشور را نمی‌پذیریم».

به گزارش پایگاه خبری النشره، نخست وزیر لبنان خواستار بازداشت همه شرکای این جرم در بیروت، طرابلس و هر منطقه‌ای دیگر شد و گفت: «اگر این افراد بازداشت نشوند موجودیت دولت معنایی ندارد. این اراذل و اوباش کارشان خرابکاری شده و جایشان در زندان است».

دیاب دراره افزایش قیمت دلار در لبنان گفت: «اتفاقی که ظرف ۱۰ روز اخیر افتاده منطقی نیست. ما اینجا جمع شدیم و تدابیری را اتخاذ کردیم و لازم است یک تحقیق کامل امنیت و قضایی در این باره صورت گیرد».

وی افزود:  «مجاز نیست که جرمی باشد و مجرمی نباشد. ما اطلاعات مشخصی داریم درباره اینکه آنچه اتفاق افتاده کار یک عده‌ای است و ما هرگز در قبال بازی با معیشت مردم سکوت نخواهیم کرد.

نخست وزیر لبنان بر ضرورت حمایت از حقوق مردم و معیشت آنها در شرایط بالا رفتن نجومی قیمت‌ها گفت: «نباید بگذاریم این مسئله پیش برود، گویی اتفاقی رخ نداده است».

دیاب تاکید کرد:« ما در عمل برای کاهش تدریجی قیمت دلار شروع به کار کرده‌ایم و جلوی هر تلاش برای بازی با قیمت دلار گرفته می‌شود».

لبنان از جمعه گذشته شاهد اعتراض‎هایی به وضعیت اقتصادی است و دیاب در واکنش به این حوادث اعلام کرد، دولت وی موفق عمل کرده و عده‌ای نمی‌توانند این موضوع را ببینند.

طی درگیری‌های میان نیروهای امنیتی و معترضان یکصد نفر از دو طرف مجروح یا مصدوم شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند