هیات امنای آکادمی اسکار امروز (دوشنبه) با گذشت تنها چهار روز پس از رای‌گیری درباره وضع استانداردهای رعایت تنوع در این جایزه سینمایی، بار دیگر از طریق ویدئوکنفرانس با یکدیگر دیدار می‌کنند تا این بار درباره زمان برگزاری بزرگترین رویداد صنعت سینما در سال ۲۰۲۱، تصمیم‌گیری کنند.

نود و سومین مراسم اهدای جوایز اسکار قرار بود در تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ (۱۰ اسفند ۹۹) برگزار شود اما همه‌گیری کرونا به آشفتگی در هالیوود، بسته شدن سینماها در آمریکا و توقف فرآیند تولید و ساخت فیلم‌هایی که قرار بود تا پایان سال اکران شوند، منجر شد. شیوع این ویروس همچنین در کار جشنواره‌های سینمایی معتبری چون کن و ونیز که معمولا نقش سکوی پرتاب را برای فیلم‌های مدعی دارند، نیز اخلال ایجاد کرد.  

هیات امنای ۵۴ نفره آکادمی اسکار احتمالا به دلیل ادامه بحران جهانی کرونا، زمان برگزاری این رویداد مهم سینمایی را به مدت هشت هفته به تاخیر انداخته و فرصت شرکت در رقابت امسال را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دی ۹۹) تمدید خواهد کرد.

هنوز برای تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری دوره بعدی از جوایز اسکار زود است و مسئولان برگزاری برای انتخاب بین مراسم حضوری یا مجازی باید روند پیشرفت کرونا را در نظر بگیرند.

زمان برگزاری مراسم اهدای جایزه اسکار تاکنون سه بار و در سال‌های ۱۹۳۸، ۱۹۶۸ و ۱۹۸۱ به ترتیب به دلیل جاری شدن سیلاب در لس‌آنجلس، ترور مارتین لوتر کینگ و اقدام به ترور رونالد ریگان، به تاخیر افتاده است. تمدید مهلت ۱۲ماهه شرکت در این رقابت نیز بی‌سابقه نیست و قبل از ششمین دوره برگزاری اتفاق افتاد. ‌

اسکار تنها مراسمی نیست که این روزها به دلیل شیوع کرونا سرنوشت نامعلومی دارد. هفتاد و چهارمین دوره جوایز تونی (Tony Awards) ابتدا قرار بود در تاریخ ۷ ژوئن برگزار شود اما به دلیل کرونا به تاخیر افتاد و هنوز زمان دقیق برگزاری آن مشخص نشده است تا جایی که حتی زمزمه‌هایی از لغو این رویداد به گوش می‌رسد.

در مورد هفتاد و دومین دوره جوایز امی (Emmy Awards) نیز اگرچه هنوز در زمان برگزاری تغییری ایجاد نشده اما احتمال برگزاری حضوری این رویداد همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند