عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی خواستار اولویت ثبت نامی به دارندگان خودروهای رده پایین و فرسوده در طرح‌های فروش فوق العاده خودروسازان شد.

حجت الاسلام سید محمد رضا میرتاج الدینی با اشاره به طرح های فروش فوق العاده خودروسازان که همراه با قرعه کشی بوده است، توصیه کرد: خودروسازان شرایط خرید خودرو را متعادل کنند و شرط پلاک فعال را برای متقاضیانی قرار دهند که از دو شرکت ایران خودرو و سایپا در گذشته خودرو خریداری کرده اند، نه افرادی که از بازار آزاد خودرو خریده اند.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم خواستار در الویت قرار گرفتن دارندگان خودروهای فرسوده و رده پایین در طرح های فروش فوق العاده نیز شد و گفت: با این اقدام خودروسازان کمک خواهند کرد که این خودروها زودتر از رده خارج شوند.

او با مثبت ارزیابی کردن  اجرای قرعه کشی درفروش های فوق‌العاده خودرو یادآور شد: اگر این طرح در گذشته نیز انجام شده بود، از ایجاد رانت جلوگیری می شد.

میرتاج الدینی خودکفایی خودروسازان را در تولید قطعات اقدام موثری در افزایش تیراژ تولید دانست و گفت: با داخلی‌سازی قطعات بسیاری از خودروهای ناقص کف پارکینگ‌ها کامل و روانه بازار شد و نتیجه آن توقف قیمت خودرو بود.

عضو کمیسیون بودجه مجلس یازدهم  از خودروسازان خواست در واگذاری خودروها تاخیر نداشته باشند تا قیمت خودرو کاهش پیدا کند.

حجت‌الاسلام میرتاج الدینی با اشاره به حذف قوانین دست و پاگیر مانع تولید در مجلس گفت: مجلس می تواند از خودروسازان حمایت کند، به گونه‌ای که در نوسانات اقتصادی از متضرر شدن آنها جلوگیری کند.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند