طرح پیش فروش  ۱۲ محصول ایران خودرو به تعداد ۴۵ هزار دستگاه با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماه از ساعت ۸ صبح روز یک شنبه ۱۸ خردادماه آغاز و به صورت شبانه روزی تا ۲۰ خردادماه ادامه یافت.

در این طرح پیش فروش یک ساله ایران خودرو که با ثبت نام بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به اتمام رسیده، با توجه به بالا بودن تعداد متقاضی نسبت به ظرفیت فروش، فرآیند قرعه کشی دقایقی پیش با حضور نهادهای ناظر انجام شد.

در این مراسم کشاورز مدیر فرآیندها و سیستم های ایران خودرو گفت: پایش اطلاعات ثبت نام کنندگان انجام شده است و بعد از حذف مشترکین با سایپا و عبور از فیلترهای طراحی شده اسامی در طرح قرعه کشی شرکت داده می شوند.

وی افزود: روشی که طراحی شده پیش از این توسط مراجع مربوطه راستی آزمایی شده و  به تایید نهادهای نظارتی رسیده است.

امروز قرعه کشی بین ١ میلیون و ٥١٥ هزار و ٢٩٦ نفر برای ١٢ محصول انجام شد. این قرعه کشی به منظور پیش فروش ٤٥ هزار خودرو انجام گرفت و درمجموع ٩ هزار نفر از واجدین شرایط خرید خودرو نیز به صورت رندم به مرحله بعدی فروش این شرکت انتقال یافتند.

بر اساس این گزارش، در این طرح یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۵۵۷ نفر موفق به ثبت نام شدند که از این میان، ۴۵ هزار نفر شناسایی و خودروهای خود را در بازه زمانی ۴ تا ۱۲ ماهه بر اساس انتخاب انجام شده، دریافت خواهند کرد.

از ثبت نام کنندگان این طرح ۱۶ هزار و ۵۰۸ نفر با سایپا تکراری بوده و ۹۷ هزار و ۴۰۵ نفر دارای پلاک فعال بودند که در نهایت پس از پالایش های انجام شده یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۲۹۶ نفر در طرح قرعه کشی قرار گرفتند و ۲۰ درصد این تعداد معادل ۹ هزار نفر نیز به عنوان رزرو شناخته شدند.

براساس این گزارش، ۳۱۸ هزار و ۲۷۸ نفر تقاضای خود را برای خودروی پژو پارس TU۵ به ثبت رساندند که ظرفیت پیش بینی برای این خودرو ۸۱۸۰ نفر و افراد رزرو نیز ۱۶۳۶ بوده است.

تعداد ثبت نام انجام شده برای پژو پارس XU۷ نیز ۸۶ هزار ۵۴۳ نفر بوده در حالی که ظرفیت پیش بینی شده برای این خودرو ۳۰۰ و ظرفیت رزرو ۶۰ نفر بوده است.

پژو ۴۰۵ SLX نیز ۱۶۴ هزار و ۵۳۹ نفر بوده که ۳۲۰۰ نفر در ظرفیت قطعی و ۶۴۰ نفر در رزرو قرار می گیرند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو نیز ۱۴۰ هزار و ۶۲۰ تقاضا داشته در حالی که ۶۴۵۰ ظرفیت قطعی و ۱۲۹۰ ظرفیت رزرو برای این خودرو پیش بینی شده است.

پژو ۲۰۶ SDV۸ نیز ۱۳۸ هزار و ۴۷۹ تقاضای ثبت شده داشته که دو هزار و ۸۶۰ ظرفیت قطعی و ۵۷۲ ظرفیت رزرو نیز پیش بینی شده است.

در همین حال ۱۳۱ هزار و ۶۱۲ تقاضا برای پژو ۲۰۷ دستی به ثبت رسیده که ۸ هزار و ۷۵۰ ظرفیت قطعی و هزار و ۷۵۰ نفر به ثبت رسید و رانا پلاس که برای نخستین بار در میان محصولات ایران خودرو عرضه شده ۴۴ هزار و ۷۲۵ درخواست ثبت شده داشته که ۵ هزار و ۹۰ و هزار و ۱۸ درخواست قطعی و رزرو خواهد داشت.

سمند EF۷ نیز ۳۴ هزار و ۷۶۹ درخواست را به ثبت رسانده که دو هزار و ۱۰۰ دستگاه ظرفیت قطعی و ۴۲۰ ظرفیت رزرو برای آن پیش بینی شده است.

در همین حال سمند ال ایکس نیز ۳۳ هزار و ۷۱۰ درخواست ثبت شده داشته که ۱۲۰۰ ظرفیت قطعی و ۲۴۰ ظرفیت رزرو برای این خودرو پیش بینی شده است.

سمند سورن نیز ۵۲ هزار و ۹۰۱ درخواست را به ثبت رساند که ظرفیتی معادل دو هزار و ۲۲۰ نفر و ۴۴۴ نفر به صورت قطعی و رزرو برای این خودرو پیش بینی شده است.

دنا نیز ۳۵ هزار و ۵۹۱ د و دنا پلاس نیز ۳۳۳ هزار و ۵۲۹ تقاضا داشتند که ظرفیت قطعی پیش بینی شده آن به ترتیب ۹۵۰ و ۱۹۰ نفر بوده و در همین حال ۳۷۰۰ و ۷۴۰ ظرفیت رزرو نیز پیش بینی شده است.

به گفته مسئولان ایران خودرو در طرح پیش فروش، خودروها بر اساس برنامه ریزی و ظرفیت تولید تحویل داده خواهد شد و شروط و محدودیت های قبلی ستاد تنظیم بازار اعمال خواهد شد.

مشتریانی که نام آن ها در فهرست برندگان قرار گیرد از ساعت 10 صبح روز یکشنبه تا‌ 10 صبح روز چهارشنبه فرصت دارند پیش پرداخت لازم را به صورت علی الحساب واریز کنند و قیمت نهایی نیز به قیمت روز در زمان تحویل خودرو محاسبه خواهد شد. ضمن آن که برای این خودروها یک میلیون تومان تسهیلات پیش بینی شده است.

طرح پیش فروش خودرو با هدف واقعی کردن تقاضا، برقراری عدالت در توزیع و حذف دلالان از بازار خودرو اجرایی شده است.

گفتنی است اسامی برندگان پیش فروش ایران خودرو ساعت 16 امروز اعلام‌ خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
406 نفر این پست را پسندیده اند