قدرتعلی حشمتیان رئیس ادوار خانه احزاب ایران و دبیرکل حزب مستقلین و اعتدالگرایان درباره اتفاقات پیش آمده در جلسه دوشنبه ۱۹ خرداد شورای مرکزی خانه احزاب گفت: این جلسه بسیار مسموم بود، برای همین در آخرین لحظات از کاندیداتوری ریاست خانه احزاب انصراف دادم.

حشمتیان ادامه داد: در جلسه دوهفته پیش فراکسیون مستقلین و اعتدالگرایان، با اکثریت آرا قرار بر این بود که بنده در صحن شورای مرکزی کاندیدا شوم که چون متوجه شدیم دو جریان دیگر یعنی اصلاح طلبان و اصولگرایان تصمیم گرفته اند بر خلاف ماده ۹ اساسنامه که اعضای شورای مرکزی باید از بین دبیران کل احزاب و کادر رهبری باشند، آقای شهاب الدین صدر را که تفکر اصولگرایی دارد و دبیرکل حزب هم نیست کاندیدای ریاست کنند، به همین خاطر مستقلین و اعتدالگرایان در جلسه شورای مرکزی شرکت نکردند.

او در ادامه گفت: در جلسه دوشنبه هم سه نفر یعنی صدر، ایرانی و من نامزد رسیدن به ریاست شده بودیم. قرار دوستان فراکسیون این بود که در صحن شورای مرکزی من مطرح شوم که آقایان صدر و ایرانی تمکین نکردند و چون فضای این جلسه هم مسموم بود و اکثر نفرات از جمله آقایان غفوری فرد، کواکبیان، علیخانی، مفتح، حسینی، صوفی، نیکی ملکی، تبرایی و خانم‌ها مولاوردی و راکعی و برخی دیگر در جلسه غایب بودند، انصراف دادم و در انتخابات ریاست خانه احزاب شرکت نکردم.

رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان افزود: حاضرین که ۱۶ نفر بودند در نهایت ۸ رای به آقای صدر و۶ رای به آقای ایرانی و۲ نفر هم رای سفید دادند و برای اولین بار در تاریخ خانه احزاب ایران به علت لجاجت و بغضی که برخی اصلاح طلبان داشتند به همراهی عده‌ای اصولگرا، یک نفر اصولگرای شاخص را برای سال پیش رو پیشنهاد، حمایت و انتخاب کردند.

حشمتیان همچنین گفت: بنده نیز، چون از مسمومیت جلسه مطلع شده بودم، علی رغم میل باطنی خود، از حضور در انتخابات انصراف و به رای حداقلی جمع حاضر در جلسه تمکین و برای جلوگیری از ایجاد تنش از شرکت در این انتخابات خودداری کردم و برای آقای صدر آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند