سایت المعلومه، کمیته امنیت و دفاع پارلمان امروز در آستانه مذاکرات استراتژیک بغداد و واشنگتن تاکید کرد که مصوبه اخراج نیروهای خارجی از کشور برگشت‌ناپذیر بوده و کمیته مذاکرات با واشنگتن نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد و باید به این مصوبه عمل کرده و برای پارلمان روشن کند که چه کاری انجام خواهد داد.

«بدر الزیادی» عضو کمیته مذکور ابراز داشت که کمیته مذاکره با طرف آمریکایی باید برای پارلمان روشن کند که در زمینه چه موضوعاتی با واشنگتن صحبت خواهد کرد تا پارلمان باتوجه به این که بر مصوبه اخراج نیروهای خارجی از کشور تاکید دارد٬ در جریان این مذاکرات قرار داشته باشد.

وی اضافه کرد که پارلمان تصمیم خود را برای تخلیه کشور از نیروهای بیگانه گرفته و بازگشتی در این تصمیم نیست و تیم مذاکره‌کننده باید به آن متعهد باشد.

نماینده پارلمان عراق تصریح کرد که پایگاه‌های نظامی باید تحویل نیروهای امنیتی عراق داده شوند تا مالکیتشان به عراقی‌ها بازگردد.

مقامات عراقی و آمریکایی در حالی امروز از طریق ویدئوکنفرانس مذاکره می‌کنند که ترکیب تیم مذاکره‌کننده عراق نتوانسته رضایت گروه‌های مقاومت و چهره‌های سیاسی را در این کشور جلب کند و همچنان، اما و اگرهای فراوانی درباره اینکه آمریکا قصد دارد توجیهی برای ادامه حضور خود در عراق بتراشد، مطرح می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند