روز گذشته خبر تلخ خودکشی یکی از کارگران حراست شرکت نفت در هویزه به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های زیادی را از سوی کاربران فضای مجازی  به دنبال داشت.

تورج دهقانی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در این رابطه، اظهار کرد: پس از شنیدن این خبر بسیار متاثر شدیم و به این قضیه به صورت مستقیم ورود کردیم و بر اساس اطلاعاتی که همکاران بنده در منطقه دادند این مساله ریشه‌یابی شد.

علت خودکشی تاخیر در پرداخت حقوق نبود

وی افزود: موضوع عدم پرداخت حقوق متوفی را که عامل خودکشی عنوان شده بود به صورت دقیق بررسی کردیم.

مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت گفت: وی تا پایان سال گذشته تمام حقوق و مزایای خود را دریافت کرد و اکنون به دلایلی که هنوز برای بنده روشن نشده است یک ماه و نیم اول سال مراجعه به کار نداشتند، سپس در اردیبهشت ماه، پیمانکار مجدداً وی را پذیرش کرده است.

دهقانی افزود: با توجه به اینکه یک ماه الی یک ماه نیم فعالیت مجدد خود را با شرکت از سرگرفته است به نظر می‌رسد علت خودکشی دیرکرد در پرداخت حقوق نبوده است و قابل تایید نیست.

وی با بیان اینکه مراجع مختلف موضوع را پیگیری خواهند کرد، عنوان کرد: اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قصوری در تعهدات پیمانکار وجود نداشته که بتواند به خودکشی دست بزند و با توجه به یک ماه و نیم کارکرد ایشان حقوق ایشان در حال پرداخت بود.

دستور بررسی ویژه حادثه

ارسلان غمگین مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با این حادثه اظهار کرد: شخصاً موضوع را پیگیری می‌کنم و به معاونت روابط کار و روسای اداره بازرسی کار، حراست دستور بررسی ویژه و فوری برای اعلام نتیجه در کمترین زمان ممکن به اداره کل را دادم.

اطلاعات ما در این حد است

حسین روشنی مقدم برادر متوفی(عمران روشنی مقدم) در رابطه با این حادثه  به خبرنگار فارس  گفت: همکاران برادرم با ما تماس گرفتند و به ما این خبر را دادند و اطلاعات ما در این حد است اکنون در حال طی کردن مراحل قانونی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس،  گفته می‌شود عمران روشنی مقدم در بخش حراست پیمانکاری به نام موسسه نظم آفرینان مشغول به کار بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند