حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر پنجشنبه در شورای اداری استان فارس بیان کرد: بانک‌ها باید در شرایط فعلی نسبت به ارائه مهلت نسبت به پرداخت بازپرداخت تسهیلات به افراد ارائه دهند و بانک‌ها نباید نسبت به دریافت ربای مرکب اقدام کنند و هیچیک از بانک‌های کشور حق ندارند بنگاه‌های تملک شده را تعطیل کنند.

وی اضافه کرد: هیچ کارگاه و بنگاهی که توسط بانک‌ها تملک شده‌اند نباید تعطیل شوند و در راستای جهش تولید باید تمامی ظرفیت‌ها بهره گیری شود.

او ادامه داد: مدیران با جرأت و با شجاعت نقش مهمی در تحقق جهش تولید دارند، اعتبارت، برنامه ریزی و نیروی انسانی کار آمد نیز بسیار مهم است با این حال نقش مدیریت در قوت تمامی عوامل تولید دارد.

حجت الاسلام رئیسی معتقد است مدیریت جهادی می‌تواند تمامی اقداماتی که حتی قابل دسترسی نیست را به دست آورد و مدیران نقش مهمی در رسیدن به اهداف عالیه دارند و مدیران می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود نسبت به دستیابی به تمامی اهداف اقدام کنیم.

عالی‌ترین مقام قضائی کشور متذکر شد: با استفاده از ظرفیت‌ها و بهره گیری از مدیران جهادی می‌توان تحریم‌های ظالمانه را نابود کرده و زمینه رشد و توسعه فراهم گردد.

رئیس قوه قضائیه در خصوص پساکرونا یادآور شد: در دوران پساکرونا باید تمامی مشکلات جامعه نظیر مشکلات اقتصادی، خانواده و غیره برنامه ریزی داشته باشیم و تدابیر حکیمانه رهبری موجب شد تا کشور در دوران پساکرونا با مشکلات عظیم موجه نشد.

او ادامه داد: بیانات رهبری نشان دهنده مسیر حرکت کشور در دوران پساکرونا است و موضوع مردم ابه قدری تأثیر گذاراست که می‌توان رمز موفقیت انقلاب در پسا کرونا باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: البته اغنای نیازهای مردمی و تنویر افکار عمومی می‌تواند موجب کاهش آمال‌های اجتماعی شود و استفاده از تمامی ظرفیت‌های کشور با حمایت‌های مردمی و توجه به بیانات رهبری موجب موفقیت‌های متعددی شد.

وی در خصوص مدیریت یادآور شد: یکی از اصلیترین و محوری ترین نکات مدیریت اداری در دستگاه‌های اجرایی موضوع تحول بوده و هر فرد در هر حوزه‌ای می‌تواند در راستای اجرای عدالت تحول ایجاد کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: بحث ایجاد عدالت در جامعه اسلامی موضوعی است که باعث خواهد شد رفتارهای انسانی مشتمل بر عدالت شود و دستگاه‌های اداری نیز می‌توانند نسبت به توسعه عدالت اجرایی بپردازند.

وی در خصوص تفاوت مدیریت در نظام اسلامی و غیره نیز اظهار کرد: تفاوت مدیریت در نظام اسلامی با سایر نظام‌ها این است که افراد باید پاسخگوی خداوند باشند و از جمله سایر تفاوت‌ها می‌توان به پاسخ گویی به سلسله مراتب، مردم و ارباب رجوع است.

حجت الاسلام رئیسی در خصوص نحوه ایجاد ایرانی قوی گفت: ایران قوی زمانی ایجاد می‌گردد که مدیران استان فارس مدیرانی شجاع، جهادی و توانمند باشند دستگاه قضائی حامی مدیرانی است که به دنبال ایجاد کار آفرینی در راستای کاهش معضلات اقتصادی اند.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی فساد پذیر نیست یادآور شد: بنای عالم بر این نیست که فساد در جامعه و جهان وجود داشته باشد ممکن است زمانی فساد ایجاد گردد اما بلند مدت نخواهد بود و در کوتاه‌ترین زمان فساد نابود خواهد شد.

به گفته عالی‌ترین مقام قضائی کشور معتقد است وجود تحول باید در تمامی افراد جامعه وجود داشته باشد تا شاهد نمود و تأثیر خون شهدا در راستای بهبود جامعه و تحقق بیانات رهبری مبنی بر تحول باشیم.

وی اضافه کرد: همدلی و همکاری میان دستگاه‌های مختلف و طبقه بندی‌های مختلف اجتماعی موجب افزایش نظارت بر فعالیت‌های اجتماعی می‌شود و بایستی نه تنها نسبت به نظارت‌های درون سازمانی بلکه نظارت‌های برون سازمانی نیز اقدام شود.

عالی‌ترین مقام قضائی کشور در خصوص حفر چاه غیر مجاز یادآور شد: افرادی که به منابع طبیعی دست درازی می‌کنند باید با آنان برخورد شود منابع طبیعی همچون مرزهای جغرافیایی کشور است که اگر فردی نسبت به دست درازی به این مرزها اقدام کرد باید مسئولین مربوطه که مرزداران این حوزه هستند با آنان برخورد کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های متولی نباید اجازه دهند موضوع به دستگاه‌های قضائی برسد بلکه پیش از آن باید توسط دستگاه‌های اجرایی با آنان مقابله کرد.

حجت الاسلام رئیسی در خصوص جابه‌جایی زندان‌ها نیز تصریح کرد: قوه قضائیه احتمام ویژه ای بر جا به جایی زندان‌هایی دارد که در درون شهرها ایجاد شده است و اگر استانداری‌ها همکاری کنند نسبت به جا به جایی آنان اقدام خواهیم کرد.

او ادامه داد: موضوع ساماندهی اتباع بیگانه نیز باید در دستور استانداران و دستگاه‌های اجرایی باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند