حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت صمت در استان‌های اصفهان و خراسان رضوی گفت: برای ما بسیار مهم است که امسال سالی پرکار و پر شتاب برای همه مسئولین و کارگران ما باشد.

وی افزود: امسال سال تولید ملی و رونق تولید نیست بلکه امسال سال جهش تولید است و ما باید همه توانمان را به کار ببریم و حرکت مان را به گونه‌ای افزایش دهیم که سال ما سال پر افتخاری برای ملت ما و کشور عزیزمان باشد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از فارس و تسنیم بخوانید؛

*در افتتاح امروز ما به چند نکته رسیدیم که بسیار مهم است و آن اینکه تولید فولاد کشور در دولت یازدهم و دوازدهم به دو برابر تولید فولاد در تاریخ ایران رسیده است، یعنی هرچه ما تولید فولاد داشتیم در این ۷ سال به دو برابر رسیده و این به معنای آن است که همه سرمایه‌گذاران و کارآفرینان و مهندسین ما برای آبادانی کشور تلاش می کنند.

* مهم است که در فولاد رتبه ما دهم بوده و به رتبه هشتم می‌رسیم و ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را امروز دارا هستیم و در فولاد، معدن، آهن اسفنجی و شمش فولاد زنجیره ما منظم و کامل شده و این که می‌بینیم یک جا کنسانتره و جای دیگر گندله افتتاح می شود، یعنی یک زنجیره شکل می‌گیرد.

* امروز تمام ایران تبدیل به یک کارگاه عظیم و بزرگ شده است و اگر  از بالا به ایران  نگاه کنید از شمال تا جنوب و شرق و غرب همه در حال کار هستند. این که در بخش صمت ۳۸۰۰ طرح مشغول فعالیت هستند و در سال جاری تا پایان سال ۲۰۰ طرح به مرحله افتتاح می‌رسید یعنی کشور در حال حرکت است.

* امروز طرح‌هایی که افتتاح شد،  ۴۷۲۶ میلیارد تومان ارزش دارد که  این دستاورد پاسخ خوبی است برای کسانی که می‌خواستند کشور ما را در سال ۹۷ و ۹۸ به زانو در آورند. خوشبختانه در سال ۹۸ تولید لوازم خانگی در برخی موارد ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده و تحریم‌ها نتوانسته ما را از پا در آورد

* اینکه در یک افتتاح تولید یخچال فریزر ۳۰۰ هزار دستگاه افزایش پیدا می‌کند نشان می‌دهد که تحریم‌ها نمی‌تواند ما را از حرکت باز دارد. اینکه بخش‌های تولیدی از ما ارز برای تامین مواد اولیه می‌خواهند نشان می‌دهد تحریم‌ها مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده ولی مهم این است که تحریم‌ها نمی‌تواند ما از حرکت باز دارد.

*ما در مواد اولیه کشور غنی داریم که در اکثر موارد از معادن کشور مواد اولیه را تامین می‌کنیم. یکی از کارهای بسیار مهم این است که ما معادن خود را آزاد کنیم. معادن روی کاغذ به یک سری از افراد واگذار شده که اینها معادن را حبس کرده‌اند. اگر این افراد نمی‌توانند این معادن را به بهره‌برداری برسانند باید این کاغذها را باطل کنیم.

*خوشبختانه دولت در زمنیه اکتشاف کارهای بزرگی انجام داده است. اکتشاف اولین قدم است برای اینکه ما را راهنمایی کند که بدانیم چه معادنی در چه بخش‌هایی از کشور قرار دارد.

* این افتتاح‌ها در شرایط عادی صورت نمی‌گیرد و درشرایط کرونا و تحریم شدید صورت می‌گیرد. این که روز عید و روز ۱۳ فروردین صنایع ما درحال فعالیت بودند،بسیار امر مهم و ارزشمندی است.در دو ماه اول سال ۹۹ علی‌رغم اینکه اوج همه‌گیری کرونا در کشور بود به نسبت دو ماه اول سال گذشته در برخی بخش‌های تولید افزایش ۱۵۰ درصدی داشتیم که نشان می‌دهد کرونا مانع افزایش تولید در کشور نشده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند