علی کریمی فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) قوه مقننه بیانیه ۲۲۵ تن از نمایندگان در تقدیر از آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه را قرائت کرد.

متن بیانیه نمایندگان به‌شرح ذیل است:

انتشار گزارش مالی سال ۱۳۹۸ حساب‌های قوه قضائیه که جزء وعده‌های رئیس قوه قضائیه بود، یکی دیگر از گام‌های ارزشمند و تحولی در دوره ریاست آیت الله رئیسی است. شفافیت و کارآمد دو بال اساسی حرکت رو به جلو در دستگاه‌ها و عامل جلب اعتماد عمومی است.

رئیس محترم قوه قضائیه در ۱۵ ماه که از مسئولیت ایشان می‌گذرد، با تقویت این دو عنصر اساسی، اعتماد عمومی به دستگاه قضایی و فراتر از آن سرمایه اجتماعی نظام را ارتقا داده است. این الگوی فعال و تحولی خنثی‌کننده مغزافزار توطئه‌های دشمنان یعنی ایجاد ناامیدی و بی‌اعتماد کردن مردم به نظام اسلامی است و باید در بخش‌های دیگر نظام اسلامی نیز همین رویکرد در پیش گرفته شود.

ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه، امضاکنندگان این نامه به‌نمایندگی از مردم انتظار دارند سایر مسئولان نیز به وظیفه شفافیتی خود عمل کنند، از جمله سؤال‌های مردم نحوه هزینه‌کرد و بودجه عظیم و غیرشفاف شرکت‌های دولتی است که در مجلس جدید به‌صورت جدی پیگیر این موارد خواهیم بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند