شهردار پایتخت آمریکا در یک مصاحبه به دونالد ترامپ و دولت او به دلیل اعزام نیروها و استقرار تجهیزات ارتش این کشور در  خیابان‌ها برای مقابله با تظاهرات اعتراضی در این شهر تاخت.

به نوشته «هیل» «موریل بوزر» شهردار واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا رئیس‌جمهور این کشور را متهم کرده که به منظور ارعاب مردم پایتخت، ارتش آمریکا را بازیچه خودش کرده است.

این مقام آمریکایی عضو حزب دموکرات طی روزهای اخیر بارها از تصمیم دونالد ترامپ برای استفاده از زور به منظور کنار زدن معترضان از خیابان‌های اطراف یک کلیسای قدیمی در پایتخت آمریکا به منظور گرفتن عکس یادگاری انتقاد کرده است.

او در مصاحبه با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» بار دیگر از رئیس‌جمهور و دولت فدرال آمریکا به دلیل تصمیمشان برای اعزام نیروها و استقرار تجهیزات ارتش این کشور در  خیابان‌ها برای مقابله با تظاهرات اعتراضی در این شهر انتقاد کرد.

شهردار پایتخت آمریکا گفت: «ما دیدیدم که چطور ارتش آمریکا شبیه به سربازان مینیاتوری در مناطق مختلف جا به جا شدند تا آمریکایی‌ها در واشنگتن دی سی مورد ارعاب قرار گیرند».

به دنبال انتقاد رئیس‌جمهور آمریکا از شهردار پایتخت و اتهام زنی به او درباره عدم انجام اقدامات لازم به منظور «کنترل معترضان در مقابل کاخ سفید»،  بوزر و ترامپ طی روزهای اخیر به کرات با هم دچار تقابل شده‌اند.

اظهارات شهردار واشنگتن دی سی علیه ترامپ در حالی مطرح شده که پیش‌تر برخی ساکنان پایتخت و رسانه‌های آمریکایی از نظامی‌گری در خیابان‌ها به شدت انتقاد کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند