مریم علیشیری افزود: با توجه به درخواست‌های مکرر خانواده‌های شاغل که امکان نگهداری کودکان خود در منزل را به واسطه تعطیلی مهدهای کودک در ایام کرونا نداشته و همچنین اعلام آمادگی مهدهای کودک استان جهت آغاز فعالیت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بنا به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مهدهای کودک کل کشور و همچنین استان قم از ۲۴ خردادماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۷۶ مهد کودک تحت نظارت اداه کل بهزیستی استان قم، افزود، با آغاز شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا از ابتدای اسفندماه، کلیه مهدهای کودک استان تعطیل شدند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان قم گفت: این موضوع علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای خانواده‌ها خصوصاً والدین شاغل، مشکلات متعدد اقتصادی هم برای مدیران مهدهای کودک ایجاد نمود.

وی افزود: خوشبختانه با مشارکت تعدادی از مالکین ساختمان‌های مهدهای کودک، در پویش همدلی بخشش بخشی از مبالغ اجاره بها، تا حدودی به مدیران مهدهای کودک مساعدت شد که از کلیه مالکین محترم قدردانی می‌نمائیم.

علیشیری با اشاره به بازگشایی مجدد مهدها افزود: پروتکل‌های بهداشتی لازم همراه با آموزش پرسنل و مربیان مهدها در خصوص رعایت نکات بهداشتی مرتبط با کرونا از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تدوین و ابلاغ خواهد و مهدهای کودک ملزم به رعایت کامل آن می‌باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند