طاهری با «مایکل وایت» تبعه آمریکایی بازداشتی در ایران مبادله شده بود.وی بامداد دوشنبه از طریق فرودگاه امام خمینی به کشور بازگشت و مورد استقبال «صادق حسین جابری انصاری» معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه قرار گرفت.

طاهری پس از ورود به ایران گفت که از  دولت جمهوری اسلامی ایران و  مسئولان عزیز  از جمله آقای ظریف که زحمت زیادی کشیدند و همچنین دیگر  مسئولانی که ماه‌ها وقت گذاشتند تا به آزادی من، به‌عنوان یک پزشک ایرانی که به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا در رابطه با حوزه پزشکی در بازداشت بودم کمک کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 پزشک ایرانی زندانی در آمریکا گفت که مشغول همکاری با دانشگاه تهران برای ساخت واکسن ضد سرطان و برای کمک به هموطنانش بوده که به اتهام واهی دور زدن تحریم های آمریکا برای یک سال و شش ماه زندانی شده است.

مجید طاهری پزشک ایرانی زندانی در آمریکا که بامداد امروز (دوشنبه) به کشور بازگشت، در بدو ورود در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از وزیر خارجه و دیگر مسئولان ایرانی برای پیگیری وضعیت و آزادیش گفت: ماه ها وزیر خارجه و دیگر مسئولان وقت گذاشتند تا به من به عنوان یک پزشک ایرانی که به اتهام دور زدن تحریم آمریکا در بازداشت بودم کمک کنند.

وی افزود: من به گروه دانشگاه تهران برای ساختن واکسن ضد سرطان به ویژه در خانم ها کمک می کردم و می خواستم به عنوان یک پزشک که وظیفه حرفه ای، اخلاقی و ملی اش این است به همنوع و هموطن خود در راستای سلامت ایرانی ها و پیشرفت دانش پزشکی کمک کنم.

طاهری خاطرنشان کرد: متاسفانه اتهام غیر منصفانه و واهی به من چسباندند و برای یک سال و شش ماه در زندان بودم که با کمک خداوند و مسئولان ایرانی آزاد شدم.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند